 |
50plusser/ouderenforum doorstart contact en uitwisseling
|
| Vorige onderwerp :: Volgende onderwerp |
| Auteur |
Bericht |
Kees

Geregistreerd op: 20 Aug 2024 Berichten: 828 Woonplaats: Utrechtse Heuvelrug
|
Geplaatst: 30 Jan 2026 20:47:13 Onderwerp: |
|
|
Pien en Dagmar, ik snap jullie beider vermeldingen over de hypotheekrente-aftrek niet. "de hypotheekrenteaftrek niet doorgaat" en "die aftrek van de hypotheek die niet gewenst is, vind ik ook een hard gelag"??? Moet die rente-aftrek, dus het belastingvoordeel voor huizenkopers met een hypotheek, nou afgeschaft worden of blijven?
Ik was aanvankelijk falikant tegen afschaffing omdat ik iedere 'hardwerkende Nederlander' een eigen huisje gun en dat vind ik nog steeds. Maar die aftrek verstoort ook de reele prijzen van huizen en werkt speculatie in de hand waardoor huisjesmelkers en rijken die die aftrek helemaal niet nodig hebben onevenredig bevoordeeld worden, terwijl we allemaal met ons belastinggeld er wel aan meebetalen. Daar komt nog bij dat erfenissen het leven van een aantal van ons comfortabeler maken waardoor, vaak wij zelf al maar ook onze kinderen een extra voordeel hebben als we een vermogen erven of nalaten.
Als je je hele leven nauwelijks van je maandinkomen rond kan komen is het onmogelijk om een vermogen op te bouwen. Bovendien loop je talloze subsidies en toelagen mis, bijvoorbeeld voor isolatie of zonnepanelen, omdat je die investeringen wel op moet weten te brengen want als je dat niet doet krijg je ook die tegemoetkomingen niet. Heb je dus wat financiele reserves, dan betalen die zich dubbel en dwars terug als je die handig weet te gebruiken en heb je die niet dan blijf je in financieel opzicht hangen, op of vlak boven de armoedegrens.
Wat is rechtvaardig? In een verzorgingsstaat, waar gezondheidszorg, huisvesting en sociale zekerheid gewaarborgd is ben je prima af met een huurhuis, een modaal inkomen, een fatsoenlijke gezondheidszorg, een oudedagsvoorziening en gegarandeerde studievoorzieningen voor je kinderen. Dan is de noodzaak om een huis te kopen, extra verzekeringen voor van alles en nog wat, een of twee bijbanen om je huis te kunnen isoleren overbodig.
In het neoliberale stelsel, zoals ook nu weer door het komende kabinet Yesilgoz voorgesteld, komt het er voor de zoveelste keer neer op eigen verantwoordelijkheid, die voor veel van onze landgenoten tekortschiet omdat ze nu eenmaal gehandicapt, chronisch ziek, bejaard of te arm zijn om meer uit te geven dan de strikt noodzakelijke kosten van levensonderhoud.
Het gaat me te ver om te pleiten voor een een soort socialistische eenheidsmaatschappij waarin iedereen gelijk is. In de praktijk werkt dat niet, alleen al omdat er ook daar een elite ontstaat met privileges en rijkdom die onbereikbaar zijn voor de massa. Maar wat is er tegen een stelsel met bestaanszekerheid en ontplooiingngsmogelijkheden voor iedereen? Ik mis weer eens het streven naar zo'n soort maatschappij met veel te veel privileges en voordelen voor degenen die dat helemaal niet nodig hebben. We zijn niet allemeel gelijk maar wel gelijkwaardig. |
|
| Terug naar boven |
|
 |
|
Geplaatst: 30 Jan 2026 20:47:13 Onderwerp: |
|
|
|
|
|
| Terug naar boven |
|
 |
Dagmar57

Geregistreerd op: 22 Aug 2024 Berichten: 870
|
Geplaatst: 31 Jan 2026 13:11:04 Onderwerp: |
|
|
Ik vind het een slechte zaak dat de hypotheekrenteaftrek afschaffen niet door gaat.
Het voordeel voor mensen met een koopwoning tov huurders is groot.
Huren stijgen ieder jaar en voor mensen met een koopwoning dalen de lasten gedurende hun leven met daarbij ook nog de hypotheekrenteaftrek die ze gedurende al die jaren krijgen, oneerlijk systeem lijkt me t.o.v huurders.
Er zijn redelijk wat gepensioneerden die hypotheekvrij wonen, dat scheelt als je een AOW uitkering hebt nogal wat aan besteedbaar maandinkomen. Zeker als er ook nog 1 of 2 extra pensioenen bij komen. Huurders hebben dat voordeel niet, die hebben te maken met enkel maar stijgende woonlasten en dat is flinke hap van hun inkomen.
Dus wat mij betreft een gemiste kans om de hypotheekrente niet af te schaffen om wonen eerlijker te maken.
Ik ben nog flink aan het lezen wat betreft de nieuwe voorstellen van het minderheidskabinet, een flinke klus
Hierbij een link van het coalitieakkoord: https://ap.lc/yhHol |
|
| Terug naar boven |
|
 |
Kees

Geregistreerd op: 20 Aug 2024 Berichten: 828 Woonplaats: Utrechtse Heuvelrug
|
Geplaatst: 31 Jan 2026 18:32:13 Onderwerp: |
|
|
We hebben het vaker gehad over de HRA. Wat is precies eerlijk? Ik denk dat het eerlijk is als je een vrije keuze hebt tussen huren en kopen en die is er nu absoluut niet. Een koopwoning is voor starters met een normaal inkomen onbereikbaar en alleenverdieners kunnen het al helemaal vergeten. De huurprijzen zijn ook de pan uitgerezen terwijl er veel te weinig woningen beschikbaar zijn om in de behoefte te voorzien.
Die HRA komt dus maar bar weinig starters op de woningmarkt ten goede, tenzij ze een leuke erfenis hebben getoucheerd of op een andere manier een startvermogen tot hun beschikking hebben. Zonder die belastingaftrek zouden wij onze woning ook wel gekocht hebben, zij het dat we dan minder hadden kunnen besteden aan andere dingen, zoals studiekosten van onze dochter. Ik noem maar wat maar voor veel ouders wel de realiteit. Vergeet ook niet dat de kosten van onderhoud van een woning voor 100% gedragen worden door de woningbezitter, terwijl huurders het comfort hebben dat de verhuurder dat regelt, zelfs voor een groot deel onderhoud binnenshuis. Als mijn goten lekken, dan moet ik zelf de ladder op en omdat ik dat niet kan, een bedrijf inhuren en dat kost bepaald niet niks. Schilderwerk? Zelfde verhaal. Isolatie? Misschien kan ik wat subsidie krijgen maar moet ik toch echt grotendeels zelf betalen. Afvoer verstopt? Moet ik tot aan de gemeenschappelijke voorzieningen, het riool, helemaal zelf bekostigen. Zo zorgeloos als jij het bezit van een koopwoning voorstelt, Dagmar, is het echt niet. Een flink deel, zo niet alles of meer, van die zogenaamde winst van een afgeloste hypotheekschuld gaat in onderhoudskosten zitten. Dat hakt er wel in na je pensionering. Van alleen AOW absoluut niet te doen en met een bescheiden pensioentje kun je er maar beter iets van een maandelijks te evalueren begroting op nahouden.
Neemt niet weg dat ik het deels wel met je eens ben dat die HRA doorgeschoten is. Afschaffen betekent ook niet dat de kopers die er op dit moment maximaal van profiteren meteen in de problemen komen. Het zal heel geleidelijk ingevoerd worden. Maar ik ben daarbij wel voor differentiatie. Miljonairs, laat staan miljardairs, moeten wat mij betreft helemaal niet profiteren van toeslagen en belastingaftrek die ze nergens voor nodig hebben. Maar laten we dan wel die krankzinnige woning'markt', zowel huur- als koop- eindelijk eens een keer gaan reguleren. Wonen is een grondrecht! Het is te schandalig voor woorden dat dat recht volkomen verkwanseld is aan marktwerking. De HRA afschaffen op zich is geen beleid. Daar los je niets mee op omdat je er in de eerste plaats de verkeerde mensen mee treft en niet degenen die financieel niets te klagen hebben.
O ja, wij hadden samen niet één, niet twee maar zelfs vier pensioenen. Dat klinkt riant maar laat me uitleggen. Ik heb er één, een heel kleintje ABP, afgekocht. Daar kun je een keer leuk van uit eten maar dan is het op. Verder een paar tientjes per maand Zwitserleven, een maandelijks bedragje PGGM van mijn vrouw en het grootste, PGGM van mezelf, met pensioenbreuken in het geheel, dus dat werkt niet echt mee. Ik ga er niet over klagen maar een vetpot waarop je jaloers kan zijn is het hier ten huize echt niet.
Verder moeten we zien wat de consequenties zijn van dit akkoord. Ik vind het best ingewikkeld om voors en tegens af te wegen maar ik ben vooral benieuwd naar het commentaar van de oppositie, met name van GL-PvdA, de grootste oppositiepartij.
Laatst aangepast door Kees op 31 Jan 2026 22:02:14; in totaal 1 keer bewerkt |
|
| Terug naar boven |
|
 |
Pien
Geregistreerd op: 20 Aug 2024 Berichten: 266 Woonplaats: Frankrijk
|
Geplaatst: 31 Jan 2026 21:00:41 Onderwerp: |
|
|
Kees ik ben boos over het feit dat er niet eens een begin wordt gemaakt met terugbrengen van de hypotheek aftrek. Dit omdat er vooral de rijken van profiteren en dat het de huizenprijzen omhoog drijft.
Na al dat onredelijk gedoe van Wilders en co, ben ik blij met deze toon en de uitstraling en dit kabinet.
MAAR ik ben ook boos dat bv de solidariteit niet gevraagd wordt bij de rijken want niets veranderd er bv in de erfbelasting betaling. Daarbij wordt er wel gesneden in de lengte van de WW als idee, maar dat gaat het nooit halen.
Dus ik ben wel boos over een aantal dingen maar zie wel kansen voor GL/PvdA om nog wat te veranderen. |
|
| Terug naar boven |
|
 |
Kees

Geregistreerd op: 20 Aug 2024 Berichten: 828 Woonplaats: Utrechtse Heuvelrug
|
Geplaatst: 1 Feb 2026 01:32:28 Onderwerp: |
|
|
| Pien schreef: | | Kees ik ben boos over het feit dat er niet eens een begin wordt gemaakt met terugbrengen van de hypotheek aftrek. Dit omdat er vooral de rijken van profiteren en dat het de huizenprijzen omhoog drijft. |
De HRA is niet de enige factor van het huisvestingsprobleem maar moeten we zeker niet over het hoofd zien. Het is een heilig huisje van rechts, lees mensen met een hoger inkomen maar zal deel uit moeten maken van een heel pakket aan maatregelen om het tekort aan woningen drastisch te verminderen. Zolang echter een enigszins rechtvaardige verdeling van de rijkdom een vies woord is in de ogen van rechts, waarbij een groot deel van de kiezers iedere keer weer met open ogen trapt in de even stupide als afgezaagde verwijzingen naar Stalin en Pol Pot als tegenargument komen we geen steek verder. Ook deze keer is de VVD daar met behulp van lijfblad de Telegraaf weer glansrijk in geslaagd.
| Citaat: | | Na al dat onredelijk gedoe van Wilders en co, ben ik blij met deze toon en de uitstraling en dit kabinet. |
Laat er geen misverstand over bestaan dat ik het daarmee eens ben. Dat kan ook niet anders na de schandalige vertoning die voor een regering moest doorgaan. Maar het slaat wel een beetje door naar nietszeggende lulligheid zoals de titel van het akkoord luidt: 'Aan de slag'. Hou nou toch op...
| Citaat: | | MAAR ik ben ook boos dat bv de solidariteit niet gevraagd wordt bij de rijken want niets veranderd er bv in de erfbelasting betaling. Daarbij wordt er wel gesneden in de lengte van de WW als idee, maar dat gaat het nooit halen. |
Bestaanszekerheid staat bepaald niet bovenaan, alweer een punt gescoord door de neoliberalen. Hoe kunnen partijen die een sociaal beleid heten voor te staan in hun statuten als D66 en het CDA daar nou toch in meegaan?
| Citaat: | | Dus ik ben wel boos over een aantal dingen maar zie wel kansen voor GL/PvdA om nog wat te veranderen. |
De hamvraag is of er voor de oppositie, met name GL-PvdA nog wat te kiezen is wat betreft dat regeerakkoord. De kans is groot dat het licht op groen gaat omdat het land bestuurd moet worden.
Natuurlijk krijg ik niet precies wat ik gewenst had maar ik had stukken liever een breder geheel gezien waar we wat langer mee voort kunnen. Het zal met deze gang van zaken, een minderheidskabinet, neerkomen op eindeloze debatten, beraadslagingen, interrupties, en weet ik veel voor democratische mechanismen om iedere keer weer een heel klein stukje beleid op de rit te zetten.
Ik denk dat een deel van de oppositie, met name GL-PvdA, PvdD, Volt, SP, CU niet echt dwars gaat liggen als er redelijk beleid beoordeeld moet worden maar ik vraag me af of dat voldoende is. De VVD en het CDA zullen eerder steun zoeken bij de rechtse oppositie, SGP, Ja21, PVV, Markuszower maar misschien ook CU die wat zal gaan zwalken. GL-PvdA kan, zeer terecht, flink dwars gaan liggen als het beleid de asociale kant op dreigt te gaan, de afbraak van de sociale ekerheid, een belangrijke reden waarom Jetten zijn poot stijf had moeten houden om die partij in de komende regering te betrekken.
Ondertussen ben ik de pdf (dank voor de link, Dagmar) van dat akkoord aan het doornemen. Even oppervlakkig zie ik al terminologie als 'eigen verantwoordelijkheid', betrekken van mantelzorgers etc. voorbijkomen in het hoofdstuk over gezondheid. Klinkt leuk, zeker met superlatieven over de hoge kwaliteit van de zorg die we hebben maar ik ga toch even goed doorlezen, want ik vertrouw er niet op dat preventie, waar ik een groot voorstander van ben, het allemaal gaat opvangen.
'Dankzij de VVD. Graag gedaan!'
Laatst aangepast door Kees op 1 Feb 2026 08:35:09; in totaal 2 keer bewerkt |
|
| Terug naar boven |
|
 |
Kees

Geregistreerd op: 20 Aug 2024 Berichten: 828 Woonplaats: Utrechtse Heuvelrug
|
|
| Terug naar boven |
|
 |
Dagmar57

Geregistreerd op: 22 Aug 2024 Berichten: 870
|
Geplaatst: 1 Feb 2026 12:43:28 Onderwerp: |
|
|
Kees ik bedoel niet dat huiseigenaren er allemaal riant voorstaan, maar ze hebben wel voordeel door de hyopotheekrenteaftrek die huurders niet hebben, dat is het oneerlijke er aan naar mijn idee.
En natuurlijk klopt het dat huiseigenaren zelf alle onderhoud moeten betalen, maar dat kunnen ze verdelen over jaren, niet alle onderhoud is jaarlijks.
Het gaat me er om dat per saldo ik denk dat huizenbezitters bevoordeeld worden tov huurders, de huren zijn torenhoog, zeker als bij de middeninkomens, de maxiale huur voor een sociale huurwoning is 932 euro, dat is toch een flinke hap uit een middeninkomen per maand en dan hebben we het nog niet over de vrije huursector waar 1200 tot 1500 euro heel normaal is.
Wat de zorg betreft: ik ben niet tegen de verhoging van het eigen risico, de bedoeling ervan is dat de zorgverzekering per maand dan niet zoveel stijgt de aankomende jaren, want dan zijn ook lage inkomens per saldo veel meer kwijt dan die 75 euro die ze nu voor het eigen risico gaan betalen.
Het is ook bedoeld om te voorkomen dat met name jongeren, die als het goed is minder gebruik maken van de zorg, er niet voor op draaien.
Verder gaat de zorgtoeslag omhoog en chronisch zieken krijgen een tegemoetkoming in hun ziektekosten.
Thuiszorg en huishoudelijk hulp worden duurder of afgeschaft voor diegene die dat zelf kunnen betalen en mensen et een laag inkomen kunnen hiervoor compensatie krijgen via de gemeente, wat wel weer voor veel bureaucratie en gedoe gaat zorgen, jammer dat ze dat niet landelijk geregeld geregeld hebben.
Wat me qua zorg de meeste zorgen geeft is de intramurale zorg (opname in een zorginstelling), het wordt steeds moeilijker om daar binnen te komen en je moet er ook veel meer voor gaan betalen als nu.
Dat willen ze doen door meer in te zetten op thuiszorg en buurtzorg, dat klinkt allemaal mooi als die een groot sociaal netwerk hebben, maar wat voor al die mensen die dat niet hebben en juist ouderen en andere kwetsbaren hebben dat vaak niet.
Ik ben best voor dat je zolang mogelijk in je eigen omgeving kan verblijven, maar wat als dat eigenlijk niet meer kan en je niet opgenomen kunt worden in een instelling, dan val je tussen wal en schip en daar ligt mijn grote zorg.
Verder is de gehandicaptenzorg wel onevenredig hard getroffen (hoor je nooit iemand over, gaat met name altijd over ouderenzorg).
| Citaat: | | Van de nieuwe bezuinigingen op de langdurige zorg die oplopen tot 775 miljoen euro in 2030, komt naar verwachting circa 267 miljoen euro voor rekening van de gehandicaptenzorg. Dit komt bovenop door eerdere kabinetten ingezette bezuinigingen die in 2030 zullen oplopen tot 239 miljoen euro. In totaal staat de sector dus een bezuiniging van ruim een half miljard euro te wachten. |
Een derde van de bezuinigingen in de langdurige zorg komt dus voor rekening van de gehandicaptenzorg en die zijn de afgelopen jaren al hard getroffen door de bezuiniging.
Ik ben ook niet tegen het verhogen van de AOW leeftijd, vele mensen van nu zijn nog best fit genoeg om een jaartje langer door te werken en die leeftijd stijgt enkel als de leeftijdverwachting stijgt, maar die leeftijd stijgt al een paar jaar zo goed als niet, ligt al een aantal jaar op 85.
Er gaat nog gekeken worden naar mensen met zware beroepen om die uit te sluiten, een gemiste kans daarbij vind ik dat ze dat niet in het beleid geregeld hebben nu, dat moet nog gebeuren.
Dat zijn zo in 1e instantie mijn zorgen over de nieuwe regels. |
|
| Terug naar boven |
|
 |
Pien
Geregistreerd op: 20 Aug 2024 Berichten: 266 Woonplaats: Frankrijk
|
Geplaatst: 1 Feb 2026 19:38:51 Onderwerp: |
|
|
| Bedankt Kees en Dagmar voor de overzichten en jullie reacties. |
|
| Terug naar boven |
|
 |
Kees

Geregistreerd op: 20 Aug 2024 Berichten: 828 Woonplaats: Utrechtse Heuvelrug
|
Geplaatst: 1 Feb 2026 20:59:41 Onderwerp: |
|
|
Helder, Dagmar. Ik deel absoluut je bedenkingen oover de bezuinigingen op de gehandicaptenzorg. Sowieso heb ik die al heel lang over de chronische zorg en dat betreft uiteraard de gehandicapten, zowel geestelijk als fysiek, maar ook de GGZ en de ouderenzorg.
Investeren in preventie is vaak een ondergeschoven kindje omdat die pas op de langere termijn vruchten afwerpt, dus ik ben wel benieuwd hoe dat gestalte gaat krijgen.
Natuurlijk hebben we te maken met een vergrijzende maatschappij, waarbij zowel zorgvragers als zorgverleners ouder worden. Alleen het feit dat we ouder worden vind ik echter geen argument om de AOW-leeftijd maar weer te verhogen. Je moet ook kijken naar hoe we ouder worden en dat gaat meer dan eens met gebreken gepaard waardoor langer werken lang niet altijd mogelijk is. Jij en ik kozen ervoor om dat vrijwillig te doen maar ik durf te beweren dat we allebei ook genoeg situaties en mensen kennen waarbij dat niet mogelijk is. Ik sta zeker open voor allerlei maatregelen om langer doorwerken te ondersteunen maar ik ga er niet zomaar in mee om rücksichtlos voor iedereen te bepalen dat langer werken moet kunnen..
Een belangrijk item bij die vergrijzing is de mantelzorg. Langer zelfstandig blijven wonen vind ik een nobel streven waar ik volkomen achter kan staan. Maar ik ken iets teveel mantelzorgers waar al jarenlang het uiterste van gevergd wordt waar dan één dagje per jaar wat aandacht voor bestaat en daar moeten ze het mee doen. Vaak hebben ze naast die mantelzorg een baan, ook na pensionering, omdat de sociale wetgeving in de vorm van uitkeringen meestal tekort schiet om van rond te komen. En soms hebben ze die baan zelfs nodig om het psychisch vol te kunnen houden. Kun je nagaan... Als een deel van mijn belastinggeld geïnvesteerd wordt in ondersteuning van die mantelzorgers dan kan ik daar helemaal achter staan. Dat geldt overigens ook voor de thuiszorg, die jaren geleden al op een schandalige manier in de uitverkoop is gegooid en er ook nu weer bekaaid afkomt.
Wat betreft het verschil tussen kopen en huren kunnen we lang en breed praten maar ook de groep oudere kopers wordt verhoudingsgewijs steeds groter. Dat betekent dat er ook steeds vaker bedrijven moeten worden ingeschakeld voor het nodige onderhoud. Ik heb gelukkig geen linkerhanden, dus wat loodgieterswerk, elektriciteit, eenvoudig ontstoppingswerk e.d. kan ik zelf nog wel maar schilderwerk, zeker de buitenboel, moet ik tegenwoordig uitbesteden en dat kost niet niks.
Ik ben zeker met je eens dat de huurbedragen over het algemeen veel te hoog zijn, waarbij ik ervan uitga dat wonen een grondrecht is en betaalbaar moet zijn. Dat vergt wetgeving over de beschikbaarheid van woningen maar ook over die betaalbaarheid. Mogelijk zijn er normen over het percentage van je inkomen dat je mag uitgeven voor wonen. Die heb ik nu even niet paraat maar die moeten keihard gehanteerd worden en in regeringsbeleid terug te zien zijn. Daar ga ik al die bladzijden eens op nakijken.
Verder met je eens dat er onterecht weer meer over de schutting naar de gemeentes wordt gegooid. Alsof die gratis hulp van de bomen kunnen plukken... Dat stomme gepruts met toeslagen vind ik doekjes voor het bloeden. Toeslagen zijn, uitzonderingen daargelaten, helemaal niet nodig in een maatschappij waarin de welvaart eerlijk verdeeld is. Zorg er liever voor dat iedere werkende met een full time job van zijn inkomen rond kan komen en bied ook jongeren een fatsoenlijker salaris dan de fooi die ze nu krijgen. Ze werken er toch net zo hard voor als volwassenen?
Nogmaals, maar weer een pleidooi voor een basisinkomen voor iedereen. Daar kun je in ieder geval van leven als je niet anders kunt, zonder dat er idioten het aantal tandenborstels in je badkamer komen natellen. Als mensen niet meer dan dat willen dan is dat maar zo maar dan kun je wel iedereen aanspreken op het niet nakomen van verplichtingen die daar tegenover staan. Wil je meer dan zijn er mogelijkheden zat voor degenen die daartoe in staat zijn. We moeten in mijn ogen af van de huidige controlestaat, die ik meer dan zat ben, en naar een overheid die in plaats daarvan ons burgers uitnodigt. 'Aan de slag'... Zout toch op met die nietszeggendheid...
Maar goed, ook Jesse Klaver vindt dat de VVD, lees Dilan Yesilgöz, volkomen haar zin gekregen heeft, dus dat gaat absoluut schuren als er beleid gemaakt moet worden:
| Jesse Klaver schreef: | Allereerst: we zijn niet blind voor een aantal belangrijke keuzes die de coalitie ook maakt. Het is een enorme opluchting dat we de stilstand en chaos van de afgelopen jaren achter ons kunnen laten.
Maar tegelijkertijd is het glashelder. De VVD heeft de onderhandelingen gewonnen. In dit akkoord wordt de rekening betaald door gewone mensen.
Werknemers die hun hele leven lang hard hebben gewerkt, moeten nog langer doorwerken. Ze maken zich zorgen of ze in gezondheid van hun pensioen kunnen genieten. Mensen gaan fors meer betalen voor de zorg die ze nodig hebben, met een hoger eigen risico en een eigen bijdrage voor de thuiszorg. Gezinnen kunnen in grote financiële problemen komen als ouders hun baan kwijtraken. En ondertussen wordt van de allerrijksten en meest winstgevende bedrijven niets gevraagd.
Dit is onverantwoord en onnodig.
Wij staan voor verantwoordelijke politiek en zijn altijd bereid om samen te werken. Maar een goede ‘vibe’ is niet genoeg. Voor onze steun is een fundamentele koerswijziging nodig. GroenLinks-PvdA gaat alles op alles zetten om Nederland op een groene en sociale koers te brengen. |
|
|
| Terug naar boven |
|
 |
Kees

Geregistreerd op: 20 Aug 2024 Berichten: 828 Woonplaats: Utrechtse Heuvelrug
|
Geplaatst: 2 Feb 2026 11:29:04 Onderwerp: |
|
|
We kunnen zoeken tot we een ons wegen naar iets van een sociaal beleid van dat regeerakkoord maar het lijkt me overduidelijk dat we dat niet zullen vinden. Ik geloof het inmiddels wel. Het beoogde kabinet Jetten predikt niets anders dan asociaal VVD-beleid, precies zoals we van de kabinetten Rutte gewend waren. Jesse Klaver mag daar, gesteund door de andere oppositiepartijen en door mij, net zo hard tegen ingaan.
Hartelijk bedankt, Rob Jetten met je D66 van het zogenaamde 'Redelijk alternatief' ooit het credo van de partij maar nu ver te zoeken. Zoek het lekker uit met dominante feeks Yesilgöz en met hortende en stotende Bontenbal. Iedereen die beweert dat er nu iets van stabiliteit op tafel ligt kan wat mij betreft gelijk krijgen. Ten koste van wat? Kon het slechter na dat stel idioten, met Faber en Wiersma als boegbeelden van de op sprookjes gebaseerde poppenkast? Wat is er toch met ons landje aan de hand om dit te moeten ondergaan?
| Citaat: | De gepeperde rekening komt via miljardenbezuinigingen en lastenverzwaringen terecht bij zorgbehoevenden, werklozen, werkenden en toekomstig gepensioneerden. En – in mindere mate – bij bedrijven.
De miljarden die nodig zijn voor defensie, woningbouw en stikstofdoelen willen ze ophalen door de uitgaven aan zorg en verzorgingsstaat te beperken.
|
Artikel: Op zoek naar miljarden voor veiligheid en onderwijs snijdt de coalitie in zorg en sociale zekerheid
En nog een: Mijn daad van verzet tegen het Jetten-kabinet |
|
| Terug naar boven |
|
 |
Virgo

Geregistreerd op: 20 Aug 2024 Berichten: 38
|
Geplaatst: 2 Feb 2026 17:29:36 Onderwerp: |
|
|
Ik heb er steeds meer een hard hoofd in dat het beoogde kabinet Nederland uit het moeras gaat trekken. Het lijkt erop dat Rutte 5 aan de macht komt.
Dat heeft Dilan toch maar mooi voor elkaar gebokst. Is de vvd nou zo slim of zijn d66 en het cda zo dom? _________________ Wordt de vrijheidsbijdrage verdeeld onder de leden van de partij voor de vrijheid? |
|
| Terug naar boven |
|
 |
Kees

Geregistreerd op: 20 Aug 2024 Berichten: 828 Woonplaats: Utrechtse Heuvelrug
|
Geplaatst: 2 Feb 2026 18:49:17 Onderwerp: |
|
|
Precies, Virgo. Ik zie je helaas niet zo vaak meer online maar je talent om in een paar woorden samen te vatten wat er faalt is ongebroken, zo blijkt.
Ik kan me niet voorstellen dat het grootste deel van ons volkje, rechts, links, midden, enthousiast kan worden over 'Aan de slag'.
Ik ben er niet te beroerd voor en ik heb er al driftig in zitten bladeren maar de lust om al die bladzijden nog eens minutieus door te nemen is wel voorbij.
Samengevat: allen die qua welvaart niets te klagen hebben hoeven niets te vrezen, degenen die afhankelijk zijn van ons sociale stelsel mogen blij zijn met hun al overbelaste mantelzorgers en als je om wat voor reden dan ook niet mee kunt komen dan ben je aangewezen op veel geluk en wijsheid. Oftewel, zoek het maar lekker zelf uit. |
|
| Terug naar boven |
|
 |
Pien
Geregistreerd op: 20 Aug 2024 Berichten: 266 Woonplaats: Frankrijk
|
Geplaatst: 3 Feb 2026 11:47:07 Onderwerp: |
|
|
| Virgo schreef: | Ik heb er steeds meer een hard hoofd in dat het beoogde kabinet Nederland uit het moeras gaat trekken. Het lijkt erop dat Rutte 5 aan de macht komt.
Dat heeft Dilan toch maar mooi voor elkaar gebokst. Is de vvd nou zo slim of zijn d66 en het cda zo dom? |
Goede vraag Virgo. Ik zie al jaren dat de VVD beloond wordt door niet open te staan voor ook maar iets van links gedachtegoed, hoe pietsie pietsie dat ook is.
Dus de mensen in Nederland die niet bij de rijke club horen hebben alweer het nakijken en het is in en in triest dat dit gebeurt is onder leiding van D66.
Ik was absoluut voorstander geweest van de VVD parkeren en eerst eens kijken of er een minderheidsregering met GL/PvdA te vormen viel. Daar zat natuurlijk een risico in, iets dat Jetten niet aangedurfd heeft en aangezien hij zelf ook wel echte rechtse voorkeuren blijkt te hebben , bron ex collega's die spraken in Nieuwsuur, begrijp de keuze dan wel weer. |
|
| Terug naar boven |
|
 |
Dagmar57

Geregistreerd op: 22 Aug 2024 Berichten: 870
|
Geplaatst: 3 Feb 2026 12:20:28 Onderwerp: |
|
|
| Pien schreef: |
Ik zie al jaren dat de VVD beloond wordt door niet open te staan voor ook maar iets van links gedachtegoed, hoe pietsie pietsie dat ook is. |
En omgekeerd is dat wel zo?
Links staat wel een ietsiepietsie open voor rechts gedachtengoed van de VVD? |
|
| Terug naar boven |
|
 |
Dagmar57

Geregistreerd op: 22 Aug 2024 Berichten: 870
|
Geplaatst: 3 Feb 2026 12:34:34 Onderwerp: |
|
|
| Citaat: | Gaat het komende kabinet de stilstand op klimaat doorbreken en Nederland weer een groene toekomst in sturen? Als je de reacties op de plannen van Jetten hoort, zou je denken van niet.
“Dit akkoord is een enorme teleurstelling”, zegt Greenpeace-directeur Marieke Vellekoop. “Klimaat en natuur trekken aan het kortste eind.” Fractieleider Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA had ook kritiek. I
Het klimaatpakket van D66, CDA en VVD is zeker niet perfect, vindt klimaathoogleraar Heleen de Coninck van de Technische Universiteit Eindhoven. “De echte systeemverandering blijft bijvoorbeeld uit.”
Daarnaast belooft het beoogde kabinet het grootste obstakel voor de energietransitie tot hoofdprioriteit te maken: het overvolle stroomnet.
Toch oordeelt ook De Coninck dat de ‘achteruitgang’ op klimaat onder het kabinet-Schoof wordt stopgezet en dat D66, CDA en VVD de groene draad opnieuw oppakken. “Dat is echt goed nieuws.” Ook positief vindt ze het dat dit kabinet voorbij de doelen van 2030 kijkt, naar de lange termijn, richting zo’n 90 procent minder uitstoot in 2040 en klimaatneutraal in 2050. Tot nu toe was hier nauwelijks beleid voor. “Het is goed dat ze zeggen dat ze richting 2040 ook harder hun best gaan doen.”
De kritiek op de groene plannen uit het akkoord heeft verschillende functies. Voor partijen als GroenLinks-PvdA en Partij voor de Dieren en voor ngo’s is de woede ook een strategie om speelruimte te creëren voor onderhandelingen.
Maar dat klimaatbeleid ‘vrijwel afwezig’ zou zijn in het akkoord is moeilijk vol te houden. Dat het beoogde kabinet-Jetten ‘niets of nauwelijks’ broeikasgassen beprijst, is ook te kort door de bocht. De nationale CO2-heffing gaat inderdaad de prullenbak in, maar op dit instrument is al sinds de invoering veel kritiek van deskundigen, vooral omdat de EU al een robuust systeem heeft voor CO2-beprijzing. Hierbinnen gaat de uitstoot van de industrie geleidelijk naar nul. Een nationale heffing daarbovenop, zeggen critici, jaagt bedrijven vooral over de grens en boekt amper winst voor het klimaat.
In een tijdgeest waarin vooral de roep om miljarden voor defensie luid klinkt en waarin klimaat niet het momentum heeft van een paar jaar geleden, legt Jetten wel degelijk een ambitieus klimaatpakket neer.
Hier komt bij dat de aanpak van de stikstofcrisis en maatregelen voor de landbouw, zoals extensivering en verwachte krimp van de veestapel, ook zullen leiden tot minder broeikasgassen die de aarde opwarmen, zeker in de periode na 2030. |
https://www.trouw.nl/politiek/de-kritiek-op-de-klimaatplannen-van-jetten-is-niet-mals-is-dat-terecht~b69ab02f/
De Conick is niet zomaar iemand, ze is klimaatonderzoeker, schreef onder andere mee aan het IPPC verdrag.
Ik hou van dit soort mensen, die zich verlaten op feiten en waarbij partijbelangen niet mee spelen.
Ze is niet onverdeeld positief over de klimaatplannen van het minderheidskabinet, maar ook niet onverdeeld negatief. Ze ziet in elk geval een ambitieuze intensie om iets aan het klimaatbeleid te doen. |
|
| Terug naar boven |
|
 |
|
Geplaatst: 3 Feb 2026 12:34:34 Onderwerp: |
|
|
|
|
|
| Terug naar boven |
|
 |
|
|
Je mag geen nieuwe onderwerpen plaatsen in dit subforum Je mag geen reacties plaatsen in dit subforum Je mag je berichten niet bewerken in dit subforum Je mag je berichten niet verwijderen in dit subforum Je mag niet stemmen in polls in dit subforum
|
|