50plusser/ouderenforum doorstart
contact en uitwisseling
 
 FAQFAQ   ZoekenZoeken   GebruikersgroepenGebruikersgroepen   RegistrerenRegistreren 
 ProfielProfiel   Log in om je privéberichten te bekijkenLog in om je privéberichten te bekijken   InloggenInloggen 


Ook een eigen gratis forum?

- Met je eigen logo
- Filmpjes mogelijk!


Klik hier om jouw forum te maken


Verkiezingen Hongarije

 
Nieuw onderwerp plaatsen   Reageren    50plusser/ouderenforum doorstart Forumindex -> Maatschappij/Politiek/Discussie
Vorige onderwerp :: Volgende onderwerp  
Auteur Bericht
Klaas



Geregistreerd op: 20 Aug 2024
Berichten: 702

BerichtGeplaatst: 21 Mrt 2026 10:59:25    Onderwerp: Verkiezingen Hongarije Reageren met citaat

Citaat:
In de aanloop naar de cruciale verkiezingen in Hongarije in april, sloeg een onderdeel van de Russische buitenlandse inlichtingendienst vorige maand alarm over de sterk dalende publieke steun voor premier Viktor Orbán. Diens vriendschappelijke banden met Moskou hebben het Kremlin lange tijd een strategische positie binnen de NAVO en de Europese Unie verschaft.
Officieren van de inlichtingendienst, de SVR, suggereerden dat drastische maatregelen wellicht nodig waren – een strategie die ze "de Gamechanger" noemden. In een intern rapport voor de SVR, dat door een Europese inlichtingendienst werd verkregen en geverifieerd en door The Washington Post werd ingezien, stelden de agenten een manier voor om "het hele paradigma van de verkiezingscampagne fundamenteel te veranderen" – "het in scène zetten van een moordaanslag op Viktor Orbán".
(...)(...)(...)
Rusland is niet de enige buitenlandse mogendheid die Orban mogelijk wil steunen in een van de zwaarste verkiezingscampagnes uit zijn carrière. Minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio bezocht Boedapest vorige maand en zei tegen Orban: "Uw succes is ons succes." Orban heeft er geen geheim van gemaakt dat hij hoopt dat Trump hetzelfde zal doen. Maar nu Trump volledig in beslag wordt genomen door de oorlog in Iran en Orban achterligt in de peilingen, heeft de Hongaarse minister van Buitenlandse Zaken Peter Szijjarto aangekondigd dat vicepresident JD Vance in plaats daarvan een bezoek zal brengen.
Hoewel de regering-Trump gezamenlijke optredens en subtiele steunbetuigingen heeft aangeboden, zou de Russische interventie directer kunnen zijn. Sommige westerse functionarissen zeggen dat het Kremlin erop gebrand is Orbán te behouden, die Moskou heeft geholpen bij het dwarsbomen van belangrijk EU-beleid en als brug fungeerde tussen het Kremlin en Amerikaanse conservatieven in de hoop een nieuwe postliberale wereldorde te smeden.

https://www.washingtonpost.com/world/2026/03/21/hungary-election-interference-russia-orban/

Zie ook https://nos.nl/nieuwsuur/artikel/2605826-peter-magyar-is-de-man-die-een-eind-kan-maken-aan-de-macht-van-viktor-orban

Europa, de EU, heeft uiteraard volledige eensgezind nodig om de agressie vanuit Rusland teweer te kunnen staan en Oekraïne te kunnen blijven steunen. De gedachte dat Orban wel eens zou kunnen winnen door buitenlandse hulp is nog weer een nachtmerrie erbij in deze rampzalige tijd


Link
Terug naar boven
Profiel bekijken Stuur privébericht







Geplaatst: 21 Mrt 2026 10:59:25    Onderwerp:

Terug naar boven
Dagmar57



Geregistreerd op: 22 Aug 2024
Berichten: 959

BerichtGeplaatst: 21 Mrt 2026 12:34:15    Onderwerp: Reageren met citaat

Laten we hopen dat Orban dik verliest, in de peilingen is dat zo.

Hij heeft echter de steun van Amerika, Vance en Trump steunen Orban heel erg en ook Rusland zal zijn best doen om zich in die strijd te mengen.

Voor Europa zou het een zegen zijn als Magyar wint, Hongarije doet niets anders dan dwars liggen binnen Europa.
Terug naar boven
Profiel bekijken Stuur privébericht
Dagmar57



Geregistreerd op: 22 Aug 2024
Berichten: 959

BerichtGeplaatst: 22 Mrt 2026 12:31:21    Onderwerp: Reageren met citaat

Heb het maar even in dit topic geplaatst omdat het gaat om verkiezingen etc in Europoa.

Citaat:
Krijgt de EU er weer een rechts-populistische en eurosceptische premier bij? Dat besluiten de Slovenen vandaag bij parlementsverkiezingen. In de laatste peilingen ligt de rechts-populist en politiek veteraan Janez Jansa nipt voor op de huidige links-liberale premier Robert Golob.
Als Jansa wint, past hij in het rijtje van rechts-populistische premiers als Meloni van Italië, Babis van Tsjechië, Fico van Slowakije en Orbán van Hongarije.

https://nos.nl/artikel/2607270-slovenie-op-de-wip-radicaal-rechts-strijdt-om-de-macht-met-links-liberale-coalitie


Citaat:
Morgen en maandag mogen Italianen naar de stembus om hun mening te geven over een grondwetswijziging. Op het stembiljet: een aanpassing van het rechtssysteem. Premier Meloni voert al maanden actief campagne voor de wijziging. Tegenstanders vrezen dat de aanpassing betekent dat de politiek meer invloed zal krijgen op de rechtspraak.

https://www.rtl.nl/nieuws/buitenland/artikel/5580712/felle-strijd-italie-om-hervorming-van-de-rechtspraak

En dan de verkiezing in Hongarije er nog bij.
Het worden spannende tijden voor Europa, het wordt er niet makkelijker op om eengezindsheid te verkrijgen bij beslissingen in en voor Europa.
Terug naar boven
Profiel bekijken Stuur privébericht
Berichten van afgelopen:   
Nieuw onderwerp plaatsen   Reageren    50plusser/ouderenforum doorstart Forumindex -> Maatschappij/Politiek/Discussie Tijden zijn in GMT + 1 uur
Pagina 1 van 1

 
Ga naar:  
Je mag geen nieuwe onderwerpen plaatsen in dit subforum
Je mag geen reacties plaatsen in dit subforum
Je mag je berichten niet bewerken in dit subforum
Je mag je berichten niet verwijderen in dit subforum
Je mag niet stemmen in polls in dit subforum


Wil je ook een eigen gratis forum?

- Direct online
- Gratis je eigen logo
- Filmpjes en video mogelijk!


Klik hier om onmiddellijk jouw eigen forum aan te maken









Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Vertaling door Lennart Goosens.