De Spellenhut
Plaats om idee?n te wissel en meningen te geven
 



Ook een eigen gratis forum?

- Met je eigen logo
- Filmpjes mogelijk!


Klik hier om jouw forum te maken


De Spellenhut Forumindex -> Spelbesprekingen -> De Kathedraal
Nieuw onderwerp plaatsen  Reageren Vorige onderwerp :: Volgende onderwerp 
Quotering De Kathedraal
1 Zeer goed
62%
 62%  [ 5 ]
2 Goed
25%
 25%  [ 2 ]
3 Gaat wel
0%
 0%  [ 0 ]
4 Niet mijn ding
12%
 12%  [ 1 ]
5 Slecht
0%
 0%  [ 0 ]
Totaal aantal stemmen : 8

  Bericht De Kathedraal - Geplaatst: 29 Apr 2007 09:38:46 Reageren met citaat  
Kim



Geregistreerd op: 19 Jan 2007
Berichten: 433
Woonplaats: westerlo , heultje city :)

De Kathedraal ( San Juan en Die Saulen der Erde )



spelers
2 - 4
minuten
90 - 120
jaar
12+
type
bordspel
geluk
30%
invloed
70%

intro
De spelers zijn bouwmeesters die de opdracht hebben gekregen een kathedraal te bouwen. Door het handig inzetten van goud, arbeiders, bouwmeesters en ambachtslieden proberen ze zoveel mogelijk bouwmaterialen aan te leveren.
spelregels
Heb je geen zin de regels te lezen? Ben je op zoek naar iemand die de regels kan uitleggen? Bekijk dan de video. Er zijn ook nog andere spellen met een video.


begin
Het spelbord toont een middeleeuwse plattegrond met verschillende locaties die door een weg met elkaar zijn verbonden. De weg komt uit bij de bouwplaats van de kathedraal. Rondom loopt het scorespoor en onderaan is een goudspoor waarop de goudvoorraad van elke speler wordt bijgehouden.
Elke speler ontvangt 12 arbeiders en 3 bouwmeesters in zijn spelerskleur. De arbeiders worden ingezet om bouwmaterialen of goud te verkrijgen. De bouwmeesters worden ingezet om extra privileges te verkrijgen.
Daarnaast ontvangt elke speler 3 kaarten die ambachtslieden voorstellen. Deze ambachtslieden kunnen bouwmaterialen in overwinningspunten omzetten. Elke ambachtskaart toont het soort materiaal (zand, steen, hout of metaal), hoeveel overwinningspunten daarmee worden verdiend en hoe vaak het ambacht elke ronde kan worden ingezet. In de loop van het spel kunnen de spelers nog andere ambachtslieden verkrijgen.
verloop
Het spel De Kathedraal verloopt over zes rondes. Aan het eind van elke ronde wordt een stuk aan de kathedraal gebouwd. Na zes stukken is de kathedraal voltooid en eindigt het spel.
Elke ronde is onderverdeeld in drie fasen:
Bouwmaterialen en ambachtslieden uitkiezen.
Bouwmeesters inzetten.
Locaties op het spelbord langslopen.
Fase 1 De spelers zetten om de beurt arbeiders in om bouwmaterialen te verkrijgen. Arbeiders die deze ronde niet worden ingezet, leveren later 1 goudstuk op. Ook liggen er twee ambachtslieden die voor goud kunnen worden ingehuurd.
Fase 2 De spelers zetten hun bouwmeesters in bij de verschillende locaties op het spelbord. Deze bouwmeesters worden uit het stoffen zakje getrokken. Het inzetten van de eerste bouwmeesters kost goud. Als een speler dat niet kan of wil betalen, blijft de bouwmeester in de wachtrij staan. De kosten voor het inzetten dalen, tot de achtste bouwmeester wordt getrokken. Nu kunnen de bouwmeesters gratis worden ingezet. Nadat alle bouwmeesters uit het zakje zijn getrokken, worden de bouwmeesters in de wachtrij ??n voor ??n ingezet.
Fase 3 Nu wordt de weg op het spelbord afgelopen. Eerst wordt een gebeurteniskaart getrokken. Deze gebeurtenis kan positief of negatief zijn. De speler die hier een bouwmeester heeft ingezet, gaat vrijuit bij een negatieve gebeurtenis en ontvangt een bouwmateriaal naar keuze bij een positieve gebeurtenis. Vervolgens loopt de weg langs verschillende locaties waarbij de speler die hier een bouwmeester heeft ingezet, het privilege mag uitvoeren. Zo kunnen de spelers overwinningspunten, bouwmaterialen, extra ambachtslieden, extra arbeiders of voordeelkaarten verkrijgen. Het spoor leidt ook langs een markt (waar bouwmaterialen kunnen worden gekocht of juist verkocht) en langs het hof van de koning waar belasting wordt geheven. Een worp met de dobbelsteen geeft aan hoeveel goud elke speler moet betalen. De spelers die hier een bouwmeester hebben ingezet, gaan vrijuit.
Aan het eind van de rit worden de ambachtslieden actief, waarbij de verkregen bouwmaterialen in overwinningspunten worden omgezet. Tot slot wordt het kathedraaldeel aangebouwd en de volgende ronde begint.
eind
Het spel eindigt zodra het zesde kathedraaldeel is aangebouwd. De speler met de meeste overwinningspunten is de winnaar van het spel.
positief
De spelregels lijken ingewikkeld, maar als je eenmaal aan het spel begint, vallen alle stukjes al snel op hun plaats.
Het spel loopt vlot door en na de zesde ronde eindigt het spel. Je ziet het einde aankomen. Hoe pak je nog snel even die laatste punten?
Voor dit spel geldt bij uitstek: er zijn meer wegen die naar Rome leiden! In elke fase moeten weer nieuwe keuzes worden gemaakt. Welke bouwmaterialen kies ik? Hoeveel goud heb ik ervoor over om mijn bouwmeesters als eerste te plaatsen? Verpats ik mijn metaal op de markt voor goud of hoop ik op een klokkengieter zodat ik mijn metaal kan omzetten in overwinningspunten?
Kortom, De Kathedraal is een spel waarbij zowel gelegenheidsspelers als veelspelers veel plezier aan kunnen beleven.
negatief
Het blind trekken van de bouwmeesters kan voor irritatie zorgen. Soms wil je graag als eerste getrokken worden om de eerste keuze te maken en heb je daar wel zoveel goud voor over, soms zit je bijna op zwart zaad en word je juist als eerste getrokken, waardoor de prijs voor je medespelers zakt.
Het spel speelt het best met 3 of 4 spelers. In een spel met 2 spelers zit je elkaar niet genoeg in de weg.
materiaal
spelbord, 1 stoffen zak, 1 zwarte arbeider, 4 grijze arbeiders, 82 bouwmaterialen (blokjes in 4 kleuren: 23? steen, hout en zand, 13? metaal), 36 ambachtskaarten, 9 bouwmateriaalkaarten, 16 voordeelkaarten, 10 gebeurteniskaarten, 1 zwarte kostensteen, 1 belastingdobbelsteen, 6 kathedraaldelen en voor elke speler: 1 overzichtskaart, 2 telstenen, 3 bouwmeesters, 1 grote arbeider en 7 kleine arbeiders in zijn spelerskleur.
Het spelmateriaal van De Kathedraal bevat tekst. Wanneer u het spel in een andere taal koopt, is een vertaling van alle kaarten geen overbodige luxe!

strategie
Zorg ervoor dat je niet zonder goud komt te zitten bij aanvang van de tweede fase. Alleen de dreiging dat je gaat betalen om je bouwmeesters in te zetten, kan ervoor zorgen dat je medespelers diep in de buidel tasten.
Weersta de verleiding je metaal op de markt te verkopen en probeer die laatste punten te pakken.
Wees niet bang je Schreiner of Steinmetz te vervangen door een andere ambachtsman. Hoe vaak komt het nou voor dat je hout of steen op de markt wil kopen of verkopen?

[img][/img]


Laatst aangepast door Kim op 18 Mei 2007 12:24:45; in totaal 1 keer bewerkt

_________________
http://users.telenet.be/despellenhut
 
Profiel bekijken Stuur privébericht E-mail versturen Website bekijken
Terug naar boven  

    - Geplaatst: 29 Apr 2007 09:38:46  








 
Terug naar boven  

  Bericht  - Geplaatst: 12 Mei 2007 21:24:51 Reageren met citaat  
Kim



Geregistreerd op: 19 Jan 2007
Berichten: 433
Woonplaats: westerlo , heultje city :)

Vandaag heb ik dit spel voor het eerst gespeeld.Ik had het al wel eens zien spelen maar de kans nog niet gehad het zelf te mogen uittesten.
Het spelbord is mooi uitgewerkt evenals de spelonderdelen en het spel op zichzelf.makkelijke regels vind ik , het wijst zichzelf uit , ja je moet gewoon de stappen volgen uiteraard en dan kom je er vanzelf.
Ook bij dit spel zijn weer vele verschillende mogelijkheden van tactieken te bedenken en uitvoeren.Je kan in zoveel richtingen spelen.Ik kan alleen maar zeggen dat het spel mij nog beter meeviel dan verwacht.
Het heeft wel erens een beetje gelijkenissen met Caylus , alez ja het lijkt op zoveel he Smile.IK zet het in ieder gevak in mijn lijstje Smile.

_________________
http://users.telenet.be/despellenhut
 
Profiel bekijken Stuur privébericht E-mail versturen Website bekijken
Terug naar boven  

  Bericht  - Geplaatst: 14 Mei 2007 07:28:47 Reageren met citaat  
Lesly
Site Admin


Geregistreerd op: 19 Jan 2007
Berichten: 152


Net zoals kim heb ik het ook voor de eerste keer gespeeld.
De regels zijn niet zo moeilijk vrij eenvoudig zelfs dat iedereen er snel mee weg kan zijn.
Trekt wel een beetje op Caylus maar is er wel een hele light versie van kwa denken, strategie.
Toch is de strategie niet onbelangrijk weer.

Het spel mag er gerust wezen en weerom een aanrader om te spelen

_________________

http://users.telenet.be/despellenhut
 
Profiel bekijken Stuur privébericht E-mail versturen Website bekijken
Terug naar boven  

  Bericht  - Geplaatst: 14 Mei 2007 15:44:31 Reageren met citaat  
Tom



Geregistreerd op: 21 Mrt 2007
Berichten: 46
Woonplaats: Pijpelheide

Het is een spel waarvan ik zeer veel had verwacht en door die hoge verwachtingen was het toch een kleine teleurstelling voor mij. Het probleem dat ik ermee had was dat de laatste kaartjes te bepalend werden. Diegene die deze kaartjes kan bemachtigen neemt toch een serieuze optie op de overwinning. Als dan je pion maar niet uit die zak getrokken wordt is dit serieus frustrerend en zit je een beetje met het gevoel "heb ik me hiervoor moeten uitsloven". Het spelmechanisme zit wel perfect in elkaar en je hebt voldoende strategische elementen. Ik wil het zeker dus nog wel eens spelen voor ik een definitieve beoordeling over dit spel kan formuleren. Voorlopig blijf ik bij Caylus en El Grande.
 
Profiel bekijken Stuur privébericht
Terug naar boven  

  Bericht  - Geplaatst: 14 Mei 2007 17:36:12 Reageren met citaat  
Kim



Geregistreerd op: 19 Jan 2007
Berichten: 433
Woonplaats: westerlo , heultje city :)

Ik vond het ook ??n van de betere spellen die ik tot nu toe heb gespeeld.

Maar tja, het noodlot, het trekken van je pion , op een goede moment of juist te vroeg of te laat kan heel frustrerend zijn.

Ik heb ook Notre-Dame gespeeld maar die bleek mij minder te boeien ondanks het feit dat ik toen de partij had gewonnen. Rolling Eyes

Ik weet niet wat er met mijn NAAM is gebeurt, maar t'is hier wel Hugo en niet Kim Laughing

_________________
http://users.telenet.be/despellenhut
 
Profiel bekijken Stuur privébericht E-mail versturen Website bekijken
Terug naar boven  

  Bericht  - Geplaatst: 14 Mei 2007 18:27:56 Reageren met citaat  
Kim



Geregistreerd op: 19 Jan 2007
Berichten: 433
Woonplaats: westerlo , heultje city :)

mja Hugo ik moet zeggen intressante naamsverandering hier Smile.

koms mss omdat ik laats op uwe pc nog ingelogd was ik weet he tni Smile.

_________________
http://users.telenet.be/despellenhut
 
Profiel bekijken Stuur privébericht E-mail versturen Website bekijken
Terug naar boven  

  Bericht  - Geplaatst: 14 Mei 2007 20:30:09 Reageren met citaat  
Lesly
Site Admin


Geregistreerd op: 19 Jan 2007
Berichten: 152


Bij het spelen heeft bij ons die laatste ronde niet veel uitgemaakt.

Denk dat het afhangt hoe je speelt en wet je doel is.

Je kan veel puntne halen in die laatste ronden maar dat is zeker niet bepalend.

_________________

http://users.telenet.be/despellenhut
 
Profiel bekijken Stuur privébericht E-mail versturen Website bekijken
Terug naar boven  

  Bericht  - Geplaatst: 14 Mei 2007 20:45:19 Reageren met citaat  
Kim



Geregistreerd op: 19 Jan 2007
Berichten: 433
Woonplaats: westerlo , heultje city :)

neen dat klopt wel maar toch is het idd frustrerend als je pion niet op het juiste moment uit die zak komt.Zeer vervelend.de kaartjes dat hangt ervanaf wat je zelf hebt liggen voor grondstoffen en kaartjes , bepaalde kaartjes zijn idd toch wel krachtig en kunnen sommige mensen toch wel ineens veel punten bijgeven.Maar voor mijn definitieve mening wil ik het toch ook nog wel eens gespeeld hebben . Smile hint hint Smile

_________________
http://users.telenet.be/despellenhut
 
Profiel bekijken Stuur privébericht E-mail versturen Website bekijken
Terug naar boven  

  Bericht  - Geplaatst: 18 Mei 2007 12:23:55 Reageren met citaat  
Kim



Geregistreerd op: 19 Jan 2007
Berichten: 433
Woonplaats: westerlo , heultje city :)

Aja nog even vergeten te zeggen maar voor degene die het ni weten .
Dit spel is de vertaalde versie van : San Juan en Die Saulen der Erde
Want ik merk dat veel mensen dit toch nog niet weten !! Smile

_________________
http://users.telenet.be/despellenhut
 
Profiel bekijken Stuur privébericht E-mail versturen Website bekijken
Terug naar boven  

  De Spellenhut Forumindex -> Spelbesprekingen -> De Kathedraal Tijden zijn in GMT + 2 uur  
Pagina 1 van 1  
Je mag geen nieuwe onderwerpen plaatsen in dit subforum
Je mag geen reacties plaatsen in dit subforum
Je mag je berichten niet bewerken in dit subforum
Je mag je berichten niet verwijderen in dit subforum
Je mag niet stemmen in polls in dit subforum

   
  
 Nieuw onderwerp plaatsen  Reageren  



Wil je ook een eigen gratis forum?

- Direct online
- Gratis je eigen logo
- Filmpjes en video mogelijk!


Klik hier om onmiddellijk jouw eigen forum aan te maken









Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
Vertaling door Lennart Goosens.