 |
|
 |
|
Auteur |
Bericht |
inanna
Gouden Roos
Geregistreerd op: 09 Jun 2009
Berichten: 767
Woonplaats: sneek
|
Geplaatst:
16 Aug 2009 17:59:55 |
  |
Zalig zijn de vreedzamen; want zij zullen Gods kinderen genaamd worden.
Alleen wanneer wij verlicht worden door de kennis van God die ons tot eenheid brengt, kunnen wij werkelijk Zijn kinderen en vreedzaam worden. Natuurlijk is het waar dat wij altijd Zijn kinderen zijn, zelfs wanneer wij in onwetendheid verblijven. Maar in onwetendheid is ons ego “onrijp” en zoekt het slechts zichzelf en niet God.
Wij kunnen geen vrede brengen tenzij wij onze eenheid met God en met alle dingen verwezenlijkt hebben. Wanneer wij in de staat van transcendentaal bewustzijn verkeren (de volmaak-te staat, de goddelijke vereniging die samadhi genoemd wordt), bezit de verlichte ziel geen ego, geen afgescheiden staat; haar ego is dan versmolten met de Godheid zelf. Wanneer de ziel tot een lager niveau van bewustzijn terugkeert, is zij zich weer bewust van haar individualiteit; maar dan heeft zij een “rijp” ego gekregen dat geen gebondenheid voor zichzelf of voor anderen meer veroorzaakt. Ter illustratie van dit rijpe ego gebruikt men in India wel de vergelijking van een verbrand stuk touw; het heeft nog wel de vorm van touw, maar kan niets meer binden. Zonder dit ego zou het voor een God-mens niet mogelijk zijn om in de menselijke gedaante te leven en te onderwijzen.
7. zij die de vrede brengen (Ned Bijbelgenootschap: zalig de vredestichters)
Wanneer wij denken aan vrede, dan komt in ons meteen de gedachte op aan 'gespaard worden van oorlogen, wreedheden, agressie en gewone ruzies tussen mensen'. Hieraan verbinden we dan het plaatje van een vreedzaam mens: degene die alle bovenstaande toestanden vermijdt en ervoor ijvert om zijn medemensen en zichzelf te vrijwaren van oorlog, agressie en geweld.
Maar Jezus had het, op de eerste plaats, over degenen die ‘de vrede in het hart’ bezitten.
Zo’n mensen noemt Hij: ‘Zalig’.
Deze vrede, waarover Jezus het had in de zaligsprekingen, heeft niets te maken met de uiterlijke omstandigheden waarin iemand leeft, maar zeer zeker met de innerlijke toestand waarmee iemand reageert op wat er in de buitenwereld gebeurt.
Op een zeer duidelijke en treffende manier heeft Jezus zelf ons deze toestand laten zien, toen hij voor de Hogepriesters stond, en voor Herodes en Pilatus. Noch hun schimpende woorden, noch de geselingen die zij hem lieten ondergaan, waren bij machte om Hem die vrede des harten te ontnemen.
Zo kan iemand, midden in een wereld vol agressie en geweld, toch de ‘vrede des harten’ bezitten en daardoor vrij zijn van de invloeden van die buitenwereld.
Het betekent niet dat iemand in de slachtofferrol gaat staan, zichzelf zomaar laat doen door anderen en toch ‘lief’ blijft doen terwijl zijn/haar hart raast en tiert, nee daar is geen vrede des harten bij betrokken.
De ware vredigen des harten zijn diegenen die zich geborgen weten in de Vrede van de Vader, die zich tot Kinderen van God hebben getransformeerd, wetend dat de stoffelijke mens vergankelijk is maar dat de geestelijke mens, als Kind van de Vader, onaantastbaar is voor alle stoffelijke dualiteiten. Alleen op die manier kan vrede des harten, en de daaraan gekoppelde zaligheid, ervaren worden.
Bron: Spirituele vrienden. |
|
|
   |
 |
|
Geplaatst:
16 Aug 2009 17:59:55 |
 |
|
|
 |
gjalt
Gouden Roos
Geregistreerd op: 20 Jun 2009
Berichten: 307
Woonplaats: Baambrugge
|
Geplaatst:
17 Aug 2009 09:30:27 |
  |
----5
---4-6
--3---7
-2-----8
1-------9
De derde zaligspreking: zalig zij de zachtmoedigen.
En de zevende zaligspreking: zalig zijn de vredestichters.
Het is als het afdalen van de berg, naar de mensen toe.
Gjalt |
_________________ la ikraha fi-d-dien
Laatst aangepast door gjalt op 17 Aug 2009 10:53:36; in totaal 1 keer bewerkt |
|
   |
 |
inanna
Gouden Roos
Geregistreerd op: 09 Jun 2009
Berichten: 767
Woonplaats: sneek
|
Geplaatst:
17 Aug 2009 10:12:30 |
  |
Mooi, Gjalt,
de 5 in de midden.....
al de andere getalletjes zijn samen 10
Afdalen naar de mensen toe..........en ook weer omhoog? |
|
|
   |
 |
gjalt
Gouden Roos
Geregistreerd op: 20 Jun 2009
Berichten: 307
Woonplaats: Baambrugge
|
Geplaatst:
17 Aug 2009 10:53:15 |
  |
Nee niet jo-jo'en!  |
_________________ la ikraha fi-d-dien |
|
   |
 |
gjalt
Gouden Roos
Geregistreerd op: 20 Jun 2009
Berichten: 307
Woonplaats: Baambrugge
|
Geplaatst:
19 Aug 2009 09:38:21 |
  |
Vrede stichten doe je daar waar kennelijk nog geen vrede heerst.
Vandaar dat beeld van het afdalen van een berg.
We zullen zien in de achtste en en de negende zaligspreking of je weer naar boven klimt of dat het toch nog anders blijkt te zijn nu je eenmaal weer onder de mensen bent.
Zolang je barmhartig bent, ben je ook op de top van de berg, daar in ieder geval geweest ☺
Gjalt |
_________________ la ikraha fi-d-dien |
|
   |
 |
inanna
Gouden Roos
Geregistreerd op: 09 Jun 2009
Berichten: 767
Woonplaats: sneek
|
Geplaatst:
19 Aug 2009 11:41:30 |
  |
Mooi, Gjalt,
Vrede stichten waar nog geen vrede heerst..........eerst in jezelf.
Vandaar het beeld van het afdalen van de berg..........helemaal naar beneden in jezelf, vanaf de top.
Naar boven halen wat gezien wil worden, in het licht zetten
Deze impuls kwam naar 'boven'
inanna |
|
|
   |
 |
|
|
Volgende onderwerp
Vorige onderwerp
Je mag geen nieuwe onderwerpen plaatsen in dit subforum Je mag geen reacties plaatsen in dit subforum Je mag je berichten niet bewerken in dit subforum Je mag je berichten niet verwijderen in dit subforum Je mag niet stemmen in polls in dit subforum
|
|
|
|
 |
|
 |
|