50plusser/ouderenforum doorstart
contact en uitwisseling
 
 FAQFAQ   ZoekenZoeken   GebruikersgroepenGebruikersgroepen   RegistrerenRegistreren 
 ProfielProfiel   Log in om je privéberichten te bekijkenLog in om je privéberichten te bekijken   InloggenInloggen 


Ook een eigen gratis forum?

- Met je eigen logo
- Filmpjes mogelijk!


Klik hier om jouw forum te maken


Overgewicht in 2050
Ga naar pagina Vorige  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
 
Nieuw onderwerp plaatsen   Reageren    50plusser/ouderenforum doorstart Forumindex -> Maatschappij/Politiek/Discussie
Vorige onderwerp :: Volgende onderwerp  
Auteur Bericht
Dagmar57



Geregistreerd op: 22 Aug 2024
Berichten: 790

BerichtGeplaatst: 21 Jan 2025 12:55:46    Onderwerp: Reageren met citaat

Ik ben er bang voor dat Ozempic een lapmiddel gaat zijn bij overgewicht, dus enkel het gebruik er van kan gewichtsverlies opleveren, maar als je je levensstijl er daar naast niet bij aanpast, moet je het chronisch gaan gebruiken. Dan is het een duur geneesmiddel en lost het weinig echt op.
En mensen zijn nogal gefocust op slank, dus ik vermoed dat velen het graag gaan gebruiken om af te vallen zonder echte gedragsverandering op levensstijl en die nemen eventuele bijwerkingen graag op de koop toe.

Leefstijlverandering is de beste en op den duur de best werkende oplossing (behalve uiteraard bij extreem overgewicht, maar daar leidt de meerderheid niet aan).

Ik geloof ook niet zo dat al de voordelen van Ozempic opwegen tegen de nadelen.
https://tinyurl.com/5ahsz96z
https://tinyurl.com/ynfrnvk9
https://tinyurl.com/4ztdm43u

Ik ben zeker niet tegen Ozempic, maar het is zoals met zoveel geneesmiddelen enkel symtoonbestrijding en geen echte oplossing.
Terug naar boven
Profiel bekijken Stuur privébericht







Geplaatst: 21 Jan 2025 12:55:46    Onderwerp:

Terug naar boven
Kees



Geregistreerd op: 20 Aug 2024
Berichten: 693
Woonplaats: Utrechtse Heuvelrug

BerichtGeplaatst: 22 Jan 2025 13:50:26    Onderwerp: Reageren met citaat

Ozempic kan voor sommigen een goede remedie zijn maar niet voor iedereen. Aanpak van overgewicht/obesitas is maatwerk. In ieder geval ben ik sterk voor een goede indicatie op grond van wetenschappelijk bewijs, wat neerkomt op doktersvoorschrift. Ik ben er zeer op tegen dat het spul aan Jan en Alleman ten goede komt, zeg maar degenen die het kunnen betalen en zeker als dat ten koste gaat van diabetici.

Laatst aangepast door Kees op 23 Jan 2025 13:26:59; in totaal 1 keer bewerkt
Terug naar boven
Profiel bekijken Stuur privébericht
Dagmar57



Geregistreerd op: 22 Aug 2024
Berichten: 790

BerichtGeplaatst: 23 Jan 2025 12:18:39    Onderwerp: Reageren met citaat

Keesvi schreef:
Ik ben er zeer op tegen dat het spul aan Jan en Alleman ten goede komt,


Hier ben ik dus ook beetje bang voor, je hoort het overal op het nieuws en in talksshows, dat Ozempic goed is tegen wel 42 kwalen nadat dit onderzoek naar buiten kwam, maar niemand vermeld hierbij de bijwerkingen en nadelen, zeker niet op lange termijn.
Het illegale circuit gaat hier volop van profiteren ben ik bang, zeker ook omdat lang niet iedereen met overgewicht hier voor een doktersrecept zal krijgen, omdat ze geen hoog of extreem overgewicht hebben.
Terug naar boven
Profiel bekijken Stuur privébericht
Klaas



Geregistreerd op: 20 Aug 2024
Berichten: 598

BerichtGeplaatst: 23 Jan 2025 12:31:27    Onderwerp: Reageren met citaat

Die nadelen worden in het Volkskrantartikel ook benoemd maar ik ben het grondig met jullie eens dat Ozempic niet een lapmiddeltje moet worden.
Wordt obesitas veroorzaakt door verkeerde leefgewoonten zoals een dieet op basis van 'lekkerijen' en zou daarbij naar de Ozempic gegrepen worden om enkel 1 van de vervelende gevolgen corpulentie tegen te gaan dan is het enkel maar wachten op overige vervelende gevolgen van die verkeerde leefgewoonten als ongezonde voeding en te weinig beweging. Zou een uiterst kortzichtige vorm van symptoombestrijding zijn.
Terug naar boven
Profiel bekijken Stuur privébericht
Dagmar57



Geregistreerd op: 22 Aug 2024
Berichten: 790

BerichtGeplaatst: 24 Jan 2025 10:43:15    Onderwerp: geloof toch echt dat voorkomen beter is dan genezen en dat l Reageren met citaat

Citaat:
Het is een laatste redmiddel: een maagverkleining voor kinderen met obesitas. Tegenwoordig kan dat ook in Nederland, in het kader van een wetenschappelijke studie. Zes kinderen zijn inmiddels met succes geopereerd. Al blijven artsen voorzichtig.
De eisen voor een maagverkleining bij kinderen met ernstig overgewicht zijn streng. Er moet sprake zijn van een BMI hoger dan 35, de puberteit moet zijn doorlopen en de patiënt moet meerdere chronische aandoeningen hebben. De minimumleeftijd ligt op 13 jaar. Vreugdenhil: "Ook moeten ze minstens een jaar leefstijlbegeleiding hebben gehad met onvoldoende resultaat."

In 2023 had ruim 12 procent van de 4- tot 17-jarigen overgewicht. Het aandeel kinderen met ernstig overgewicht was 4,1 procent en stijgt elk jaar. In Nederland hebben op dit moment ongeveer 120.000 kinderen ernstig overgewicht.

https://nos.nl/l/2552883

Hier word ik toch wel triest van, zo jong en dan al een maagverkleining die gevolgen heeft voor de rest van je leven.
Ik geloof toch echt niet dat die kinderen enkel zo dik zijn geworden door erfelijke aanleg en chronische aandoeningen, leefstijl zal zeker een belangrijke oorzaak zijn geweest. Al kan chronische ziekte en medicatie zeker meegespeeld hebben, dat sluit ik niet uit.

Hier aan zie je wel het belang van zo vroeg mogelijk beginnen met een gezonde leefstijl gewoonte, een verkeerde leefstijl afleren is echt heel moeilijk.
Terug naar boven
Profiel bekijken Stuur privébericht
Klaas



Geregistreerd op: 20 Aug 2024
Berichten: 598

BerichtGeplaatst: 24 Jan 2025 11:12:03    Onderwerp: Reageren met citaat

Gister was op TV in ik meen Eenvandaag een meisje te zien dat heel jong een maagverkleiningsoperatie had ondergaan waarbij ik diezelfde gedachte had als jij Dagmar...was er nu echt niet anders mogelijk. Wat heeft een maagverkleining op zo'n jeugdige leeftijd waarop iemand zelfs nog in de groei is voor mogelijke gevolgen op latere leeftijd...Misschien geen enkel, maar dat alleen hiertoe nog kon worden overgegaan in de ogen van de ouders, artsen, zijzelf...Nou ik wil geen oordeeel vellen maar wel ook even mijn verwondering hierover uiten
Terug naar boven
Profiel bekijken Stuur privébericht
Kees



Geregistreerd op: 20 Aug 2024
Berichten: 693
Woonplaats: Utrechtse Heuvelrug

BerichtGeplaatst: 25 Jan 2025 06:58:43    Onderwerp: Reageren met citaat

Het is door wetenschappelijk onderzoek volkomen duidelijk dat maagverkleining een uiterste rednmddel is bij jongeren. De eisen zijn streng, o.a. de puberteit moet doorlopen zijn, wat volgens mij betekent dat al het andere bewezen niet of onvoldoende gewerkt heeft. Dat artsen hierbij een belangrijke rol spelen is geen 100% garantie maar je mag verwachten, dwingend eisen zelfs, dat die zich aan hun beroepsethiek houden. Het is te hopen dat er in de nabije toekomst betere alternatieven gevonden worden maar waarom zou je dan toch maagverkleining afkeuren zolang het een laatste redmiddel is? Alsof het hanteren van de tegeltjeswijsheid 'ieder pondje gaat door het mondje' qoute que qoute de enig juiste leidraad zou moeten zijn. Alsof morbide obesitas niet verwoestend is in die jonge leeftijdsfase, niet alleen nu maar voor de rest iemands leven. Hetzelfde geldt voor semaglutide en andere middelen die naast hun therapeutische werking altijd ook nadelen, c.q. bijwerkingen hebben. Het is altijd een kwestie van afwegen wat het beste is in individuele gevallen. Daarnaast is het nooit zo dat slechts die ene interventie tot het gewenste resultaat moet leiden maar altijd onderdeel uitmaakt van een pakket.

Natuurlijk is preventie, het ondergeschoven kindje in de gezondheidszorg, ontzettend belangrijk om obesitas zoveel mogelijk te voorkomen. Maar door fysiologische afwijkingen is gewichtsverlies en -controle, zeker als obesitas toegeslagen heeft, nog een stuk moeilijker en voor een aantal lijders dus onmogelijk zonder rigoureuze ingrepen. Het is natuurlijk prima om er kritisch naar te kijken, doe ik ook, maar dat doen de deskundigen op dat gebied toch ook?
Terug naar boven
Profiel bekijken Stuur privébericht
Dagmar57



Geregistreerd op: 22 Aug 2024
Berichten: 790

BerichtGeplaatst: 25 Jan 2025 13:05:27    Onderwerp: Reageren met citaat

Keesvi schreef:
.......maar waarom zou je dan toch maagverkleining afkeuren zolang het een laatste redmiddel is? Alsof het hanteren van de tegeltjeswijsheid 'ieder pondje gaat door het mondje' qoute que qoute de enig juiste leidraad zou moeten zijn. Alsof morbide obesitas niet verwoestend is in die jonge leeftijdsfase, niet alleen nu maar voor de rest iemands leven.
Ik keur het niet af, ik vind het vooral triest voor een kind dat het zover gekomen is dat dit het laatste redmiddel is.
Natuurlijk is extreem overgewicht en daar hebben we hier uiteraard over, ook heel belastend voor de rest van het leven een kind, daar zijn we het helemaal over eens.


Maar door fysiologische afwijkingen is gewichtsverlies en -controle, zeker als obesitas toegeslagen heeft, nog een stuk moeilijker en voor een aantal lijders dus onmogelijk zonder rigoureuze ingrepen.
Er zijn zeker ziekten die overgewicht in de hand werken, maar het is maar zelden dat enkel fysiologische afwijkingen hiervan de oorzaak zijn.
Terug naar boven
Profiel bekijken Stuur privébericht
Dagmar57



Geregistreerd op: 22 Aug 2024
Berichten: 790

BerichtGeplaatst: 17 Feb 2025 13:43:17    Onderwerp: Reageren met citaat

Citaat:

Aantal levertransplantaties wegens overgewicht neemt toe
Volgens het fonds hebben zo'n 4 miljoen Nederlanders een leververvetting, vaak zonder het te weten. Bij 4 procent van alle Nederlanders is er sprake van een actieve leverontsteking door leververvetting. Het zou naar schatting om ongeveer 700.000 mensen gaan.
Van alle transplantaties die chirurgen uitvoerden, was 25 procent een patiënt met een vervette lever door overgewicht.


https://www.nationalezorggids.nl/ziekenhuizen/meer-levertransplantaties-door-nederlanders-met-leververvetting-door-overgewicht/
https://nos.nl/l/2556204

Er moet echt veel meer gedaan gaan worden aan een gezonde levensstijl voor iedereen in Nederland, er moet echt veel meer bewustwording komen hoeveel ellende te voorkomen is door een gezonde levensstijl, nog afgezien van de kosten voor het zorgstelsel.
Terug naar boven
Profiel bekijken Stuur privébericht
Dagmar57



Geregistreerd op: 22 Aug 2024
Berichten: 790

BerichtGeplaatst: 22 Mei 2025 10:25:19    Onderwerp: Reageren met citaat

Citaat:
De economen hebben de financiële impact van overgewicht naar eigen zeggen doorgerekend: “Een persoon met overgewicht kost de samenleving gemiddeld 11.500 euro per jaar. In totaal komt dit neer op een landelijke jaarlijkse kostenpost van 79 miljard euro. Zorgkosten maken hier slechts een kwart van uit. De grootste kostenpost, bijna 40 procent van het totaal, bestaat uit productiviteitsverliezen; mensen met overgewicht zijn vaker ziek en functioneren minder goed op de werkvloer.”

https://www.skipr.nl/nieuws/gezondheidseconomen-dringen-aan-op-nationale-aanpak-

Dat is toch wel schrikbarend wat het kost en de gezondheidsrisico's zijn (naar mijn idee) ook groter dan bij roken.

Ter vegelijking:
Citaat:
Roken kost de Nederlandse samenleving jaarlijks ongeveer 33 miljard euro, waarvan een deel aan zorgkosten. De grootste kostenpost zijn de kosten van verloren levensjaren en gezondheidsverliezen door roken, volgens een rapport van het Trimbos-instituut. De zorgkosten die direct veroorzaakt worden door roken zijn zo'n 2,4 miljard euro.


Vreemd toch de kosten voor overgewicht zijn vele malen hogerdan die van roken en zullen met het stijgende cijfer van meer mensen met overgewicht in de toekomst nog veel hoger worden maar de maatregelen zijn er niet naar.

De aandacht voor maatregfelen tegen roken is vele malen groter dan die voor overgewicht, hoe kan dat toch?
Terug naar boven
Profiel bekijken Stuur privébericht
Klaas



Geregistreerd op: 20 Aug 2024
Berichten: 598

BerichtGeplaatst: 22 Mei 2025 11:14:53    Onderwerp: Reageren met citaat

Ja een wonderlijk hoog bedrag. Zou dat verrekend zijn met de waarschijnlijke kosten die een hoger behaalde leeftijd met zich meebrengen: langer AOW, de kosten van andere niet aan obesitas gerelateerde ziekten (we moeten toch ergens aan doodgaan) enz enz ?
Ik snap niet goed hoe een dergelijke berekening gemaakt kan worden, maar dat zwaarlijvigheid tegengegaan kan en moet worden omwille van een betere gezondheid en een gelukkiger samenleving dat staat als een paal boven water
Terug naar boven
Profiel bekijken Stuur privébericht
Dagmar57



Geregistreerd op: 22 Aug 2024
Berichten: 790

BerichtGeplaatst: 22 Mei 2025 11:53:38    Onderwerp: Reageren met citaat

Geen idee hoe ze dat berekenen zowel qua roken als obesitas.

Maar met de nu al en komende verergering van obesitas kun je wel nagaan dat de kosten van zorg voor deze ziekte/levensstijl de komende decennia nog veel hoger worden.

Hoog tijd voor met name preventie dus, dat is de (financiele) investering dubbel en dwars waard, voorkomen is beter dan genezen.
Terug naar boven
Profiel bekijken Stuur privébericht
Kees



Geregistreerd op: 20 Aug 2024
Berichten: 693
Woonplaats: Utrechtse Heuvelrug

BerichtGeplaatst: 24 Mei 2025 01:33:51    Onderwerp: Reageren met citaat

Dagmar57 schreef:
Hoog tijd voor met name preventie dus, dat is de (financiele) investering dubbel en dwars waard, voorkomen is beter dan genezen.

Ik vind het allemaal wat meer van hetzelfde en daar heb ik mijn twijfels over, niet in de laatste plaats omdat de voorgestelde maatregelen in zeer algemene, weinig zeggende termen geformuleerd zijn:
Citaat:
Maatregelen in alle fases van de aanpak
Het manifest bevat voor de hand liggende maatregelen waarvoor zowel het wetenschappelijke bewijs als de impact groot zijn.
Dat bewijs zou ik graag willen zien en dan vooral de manier waarop die maatregelen in de praktijk gebracht zouden moeten worden.
Citaat:
Geen btw op schijf-van-vijfproducten
Dus geen btw op vieze surrogaten als halvarine, dieetmargarine of tofu en boter en kaas van natuurlijke oorsprong en prima culinaire kwaliteit (waarvan onbewezen is dat die schadelijk zijn voor de gezondheid) wel belasten?
Citaat:
Belasting op ultra bewerkte voeding
Ik zie liever beperking van een aantal en de hoeveelheid additieven.
Citaat:
Beperking fastfoodlocaties in gemeenten
Idem, liever het aanbod gezonder maken
Citaat:
suikertaks op frisdrank en toegevoegde suikers
Alsof chemische zoetstoffen zo gezond zijn...
Citaat:
Verbod op marketing van ongezonde producten
De eindeloze valkuil. Het gaat om een gezond voedingspatroon en dat bereik je niet door fixatie op bepaalde ingrediënten. Kijk alleen al eens hoezeer de kijk op gezonde voeding (valselijk vaak 'wetenschappelijke consensus' genoemd) de afgelopen driekwart eeuw geëvolueerd is en bij voorkeur ook naar de werkelijke oorzaken van diabesitas. Vooral de hetze tegen vet is desastreus geweest terwijl alleen kunstmatig geharde vetten schadelijk zijn, en niet zo weinig ook. Gevolg: in verhouding veel meer geraffineerde koolhydraten die veel overgewicht veroorzaakt hebben dan vetten, om hart-en vaatellende maar even buiten beschouwing te laten.
Citaat:
Gratis water in restaurants en kantines.
In kantines krijg je doorgaans al gratis water en anders tap je het zelf ergens in het bedrijf of op je school. Je gaat niet naar een restaurant om plat water te drinken. Water is en blijft betaald of gratis bijzaak, ook fabriekswater met of zonder koolzuur, dat ik niet gratis geserveerd zie worden. Ook plat water kost de horeca geld omdat het door iemand geserveerd moet worden en omdat karaffen en glazen afgewassen moeten worden. Bovendien betaal je in een restaurant niet alleen maar voor voedsel maar ook voor de service omdat je niet zelf hoeft te koken, boodschappen hoeft te doen en minder tastbare dingen als de entourage.
Terug naar boven
Profiel bekijken Stuur privébericht
Klaas



Geregistreerd op: 20 Aug 2024
Berichten: 598

BerichtGeplaatst: 21 Nov 2025 18:05:00    Onderwerp: Reageren met citaat

Citaat:
Dat ultrabewerkt voedsel als chips, frisdrank, worst en supermarktbrood niet goed voor ons is, was al langer duidelijk. Maar niet eerder werden de gevolgen zo gedetailleerd in kaart gebracht als in de driedelige publicatie in The Lancet.

43 onderzoekers bundelden daarvoor de resultaten van 104 eerdere onderzoeken naar ultrabewerkt voedsel. Dit is een term voor industriële producten die meestal weinig tot geen voedingswaarde bevatten en waar veel ongezonde stoffen aan worden toegevoegd, zoals vetten, suikers en kleur-, geur- en smaakstoffen.

Uit het nieuwe onderzoek blijkt dat het eten van dit soort voeding niet alleen leidt tot overgewicht, maar ook de kans op twaalf soorten aandoeningen vergroot. Daaronder vallen hart- en vaatziekten, diabetes, kanker, nierziekten en depressie. Over het algemeen leidt het veelvuldig eten van ultrabewerkt voedsel volgens de onderzoekers tot een grotere kans op vroegtijdig overlijden.


https://www.nu.nl/gezondheid/6376722/ultrabewerkt-eten-schaadt-volgens-nieuwe-studie-bijna-al-onze-organen.html

Zou het ook de hersenen aantasten? Ja depressiviteit wordt al genoemd hierboven, maar ik denk dus ook aan het voor zovelen van ons totaal onbegrijpelijke 'succes' van Trump in 2016 en zijn nog onbegrijpelijker herverkiezing, door vooral - nou ja, iedereen zal wel een beeld hebben van zijn achterban, de mensen die je zag bij zijn optredens...





ik wil niet stigmatiseren hoor Confused Laughing
Terug naar boven
Profiel bekijken Stuur privébericht
Kees



Geregistreerd op: 20 Aug 2024
Berichten: 693
Woonplaats: Utrechtse Heuvelrug

BerichtGeplaatst: 22 Nov 2025 19:03:19    Onderwerp: Reageren met citaat

De excessen op het gebied van overgewicht en morbide obesitas in de VS dateren niet van gisteren. Je moet altijd uitkijken dat je niet te snel oorzakelijke verbanden legt, in dit geval tussen fast food en ultrabewerkt voedsel als oorzaak van gezondheidsproblemen maar de overweldigende hoeveelheid cijfers kunnen we rustig als bewijs hanteren net als bij roken. (*)

Het artikel waar je naar verwijst, Ultrabewerkt eten kan leiden tot onder andere diabetes, kanker en depressie, schade aan bijna al onze organen, is niet nieuw maar wel de stelling dat die schade veel directer wordt veroorzaakt door extreem bewerkt voedsel dan we dachten. Iemand die voortdurend kortademig is door een veel te zwaar lijf, geplaagd wordt door gewrichtspijn en kwalen door tekorten zoals bloedarmoede en spijsverteringssttoornissen, zal slechter gestemd zijn dan zonder al die ongemakken.

Een breed direct verband tussen ongezond voedsel en organische schade door met als gevolg lichamelijk en geestelijk disfunctioneren is een relatief nieuwe kijk op gezondheid in het algemeen en voeding in het bijzonder. Visceraal buikvet, zeg maar de vetophopingen tussen de darmen wordt een min of meer zelfstandig functionerend orgaan dat hormonen en allerlei andere stofjes produceert, die de gezondheid ondermijnen. Dat is ook geen nieuw gegeven maar past wel in het patroon.

Even terzijde en ik doe het nog maar eens, roep ik al jaren dat voeding de belangrijkste factor is voor onze gezondheid. Lichaamsbeweging is absoluut belangrijk maar staat voor mij op de tweede plaats. Je moet in de eerste plaats je voedingspatroon aanpassen aan je bewegingspatroon en niet andersom als je je gezondheid wilt verbeteren. Dus niet gaan hardlopen of je een hartinfarct trainen in de sportschool met spinning, bodypump, of hoe al die hypes ook mogen heten, maar in de eerste plaats gezond eten. Oftewel, lichaamsbeweging is pas leuk als je een slank lichaam hebt maar je wordt er niet slank door.

Al die proteïneflauwekul e.d. komt uit de sportschoolcultuur overwaaien. Die topsporters moeten vooral hun gang gaan maar de gemiddelde mens doet er veel beter aan om de drie dagelijkse maaltijden samen te stellen uit hoogwaardig voedsel. Of je voor je ontbijt nou een bordje havermoutpap of een paar volkorenboterhammen eet, een avocado en een gekookt ei of muesli, bij je andere maaltijden wat vis, vlees, peulvruchten, rijst, aardappels, fruit, een ragfijn geraspt worteltje en wat gestoomde of gekookte groente met wat rauwkost maakt allemaal niet zoveel uit. Zelfs extreme dieten als die van de Inuit met veel dierlijk vet, de Masai met veel zuivel en bloed en wat vlees en nauwelijks groente, maakt niet uit, zolang die volken, en wij zelf dus, niet vergiftigd worden met cola, voedsel dat vergeven is van hfcs, erg zoete suiker met veel fructose uit de chemische fabriek etc. Zelfs in het brood in de VS wordt een enorme schep suiker gegooid. Jakkes...

Dan even de sprong naar de kaartjes van de VS. Je zou een complot kunnen veronderstellen van de voedingsmiddelenindustrie om de hersenverweking waar klaarblijkelijk veel Amerikanen al aan lijden, te bevorderen, waardoor er nog meer stemmen naar de Trumpiaanse fascistenbende gaan.

De discrepantie tussen de aanbevelingen van het Voedingscentrum en het aanbod in de weekfolders van de supermarkten is en blijft zorgwekkend. Grof geschat bestaat 80 à 90% van de voedselaanbiedingen uit frisdranken, kant-en-klaar, groenten- en andere conserven, koekjes en gebak, vleeswaren en de schamele rest uit verse groente, fruit en vlees. Geen wonder als je bedenkt dat het leeuwendeel van die 'kortingen' voor rekening komt van zeg maar rustig Unilever.

Vooralsnog hebben we in Nederland en Europa een wetgeving die de consumenten en de werkneers nog enigszins beschermen. Daardoor heeft Ahold in Nederland een keurig net imago met zijn AH-supermarkten, maar wat datzelfde bedrijf in de VS allemaal flikt gaat wat mij betreft alle fatsoensgrenzen te buiten, zowel op miieu-, werknemers- als voedselveiligheidsgebied.

(*) De gouden standaard bij wetenschappelijk onderzoek over onze gezondheid is het rct, het Randomized Controlled Trial, waarbij een aantal proefpersonen in twee gelijkwaardige groepen gesplitst worden en op de ene groep het te onderzoeken middel wort toegepast en op de andere groep niet, bijvoorbeeld een medicijn in de ene en een niet werkzaam middel in de andere helft waarbij uiteraard niet verklapt wordt wat er verstrekt wordt. Bij gezondheidsonderzoeken is een rct vaak moeilijk uit te voeren omdat er veel factoren meespelen die de resultaten kunnen beinvloeden. Daar maken zowel de voedings- als de farmaceutische indusrie graag misbruik van waardoor meta-analyses en statistiek een rol kunnen spelen. Oftewel, hoe meer data, des te betrouwbaarder de resutaten zullen zijn.
Terug naar boven
Profiel bekijken Stuur privébericht







Geplaatst: 22 Nov 2025 19:03:19    Onderwerp:

Terug naar boven
Berichten van afgelopen:   
Nieuw onderwerp plaatsen   Reageren    50plusser/ouderenforum doorstart Forumindex -> Maatschappij/Politiek/Discussie Tijden zijn in GMT + 1 uur
Ga naar pagina Vorige  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Pagina 11 van 11

 
Ga naar:  
Je mag geen nieuwe onderwerpen plaatsen in dit subforum
Je mag geen reacties plaatsen in dit subforum
Je mag je berichten niet bewerken in dit subforum
Je mag je berichten niet verwijderen in dit subforum
Je mag niet stemmen in polls in dit subforum


Wil je ook een eigen gratis forum?

- Direct online
- Gratis je eigen logo
- Filmpjes en video mogelijk!


Klik hier om onmiddellijk jouw eigen forum aan te maken









Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Vertaling door Lennart Goosens.