50plusser/ouderenforum doorstart
contact en uitwisseling
 
 FAQFAQ   ZoekenZoeken   GebruikersgroepenGebruikersgroepen   RegistrerenRegistreren 
 ProfielProfiel   Log in om je privéberichten te bekijkenLog in om je privéberichten te bekijken   InloggenInloggen 


Ook een eigen gratis forum?

- Met je eigen logo
- Filmpjes mogelijk!


Klik hier om jouw forum te maken


Trump 2 - de gevolgen
Ga naar pagina Vorige  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21  Volgende
 
Nieuw onderwerp plaatsen   Reageren    50plusser/ouderenforum doorstart Forumindex -> Maatschappij/Politiek/Discussie
Vorige onderwerp :: Volgende onderwerp  
Auteur Bericht
Kees



Geregistreerd op: 20 Aug 2024
Berichten: 828
Woonplaats: Utrechtse Heuvelrug

BerichtGeplaatst: 15 Jan 2026 13:04:54    Onderwerp: Reageren met citaat

We zijn al ontzettend afhankelijk van de VS op defensiegebied. De F32 jagers worden zo goed als bestuurd door de VS, waardoor ze bijvoorbeled nooit tegen de VS ingezet kunnen worden. Zo goed als alle overheidssoftware draait op Microsoft en erger, data staan op Amerikaanse servers, al staan die deels op NL grondgebied en nu ook nog de uiterst privacy-gevoelige DigId zomaar overgenomen door een Amerikaans bedrijf? Dat is toch de goden verzoeken? Welk weldenkend mens doet dat nou?

Met je eens dat Trump een eq van 0,0 heeft, waarbij narcisme de overhand heeft. Vance zit naar mijn gevoel meer aan de psychopathische kant. Ik denk dat hij een behoorlijk zwakke persoonlijkheid is die hij op alle mogelijke manieren probeert te compenseren. Maar er zijn vast grondiger analyses van de persoonlijkheid van beide heren gemaakt.
Terug naar boven
Profiel bekijken Stuur privébericht







Geplaatst: 15 Jan 2026 13:04:54    Onderwerp:

Terug naar boven
Klaas



Geregistreerd op: 20 Aug 2024
Berichten: 643

BerichtGeplaatst: 17 Jan 2026 07:41:28    Onderwerp: Reageren met citaat

We zitten in een ongehoord lastig parket, maar Rob de Wijk meent dat we toch echt een vuist kunnen maken tegen Trump waar hij niet van terug zal hebben. Ik ben hier niet sarcastisch want beluister al jaren zijn podcast 4-5 maal in de week en hij heeft in zijn analyses nog nooit een steek laten vallen voor zover ik dat kon nagaan. Ik gooi zijn laatste column in Trouw erin en onthoud me verder van een oordeel over zijn stellingname:

Citaat:
Ik hoor voortdurend de mantra dat ‘we niet zonder Amerika kunnen’. Onzin. Het is een kwestie van willen.

De Amerikaanse troepen zijn eenvoudig door Europese te vervangen. Franse en Britse kernwapens kunnen de nucleaire taak van de Amerikanen overnemen. Met behulp van het Oekraïense Delta-systeem gekoppeld aan Europese satellietsystemen kunnen we ook zelf grote militaire operaties uitvoeren. Geavanceerde langeafstandswapens kunnen we inmiddels samen met Oekraïne ontwikkelen. Het EU-programma ReArm Europe komt op stoom. Over een paar jaar zijn de belangrijkste gaten in de Europese defensie gedicht.

Rampzalige gevolgen voor machtspositie
Als Amerika uit de Navo wordt gegooid is de schade voor de Amerikaanse machtspositie in de wereld rampzalig. De luchtmachtbasis Ramstein en het hoofdkwartier Stuttgart zijn bijvoorbeeld essentieel voor de Amerikaanse operaties in Afrika en het Midden-Oosten. Vanuit Ramstein worden drones over de hele wereld aangestuurd. Bovendien is het terughalen en herhuisvesten van Amerikaanse troepen – 80.000 tot 100.000 soldaten met hun familie – en de ontmanteling van bases zelfs voor de Amerikanen onbetaalbaar.

Als Groenland is ingepikt en Trump verder gaat, bijvoorbeeld door zijn pijlen op het militair mogelijk nog relevantere Noorse Spitsbergen te richten, dan moeten we Amerika economisch raken.

De ‘nucleaire optie’ die de EU kan toepassen is het anti-dwanginstrument waarmee Amerika de toegang tot de Europese geïntegreerde markt geheel of gedeeltelijk kan worden ontzegd. Minder schadelijk zijn gerichte sancties, hoge importheffingen voor Amerikaanse producten, inreisverboden voor Amerikaanse politici en industriële leiders, het sterk verminderen van dollartransacties, ‘buy European’- wetgeving, het aanpakken van de Amerikaanse techbedrijven door middel van de Digital Services Act en de Digital Market Act en het snel minder afhankelijk worden van Amerikaanse LNG. De lijst is eindeloos.

Brussel aan zet
Trump roept voortdurend dat hij ‘de kaarten in handen heeft’. Maar in zijn zelfoverschatting gaat hij voorbij aan de macht van Europa, beter gezegd de EU. Mits Europese landen zich van hun macht bewust worden en die willen gebruiken. Militair worden al stappen gezet in antwoord op de Russische dreiging. Economisch kan Europa met een mond spreken als om handelspolitiek gaat. Want dan is Brussel aan zet.

Jean Claude Juncker, afkomstig uit het nietige Luxemburg, wist in 2018 als voorzitter van de Europese Commissie Trump in zijn hok te schoppen toen deze heffingen op Europese auto’s afkondigde.

Europese leiders moeten Junckers taal van de macht gaan spreken. Geen ‘deals’ sluiten, want dat is voor Trump een eufemisme voor capitulatie. Dus niet onderhandelen, maar nee zeggen tegen Amerikaans landjepik en Trump duidelijk maken welke prijs hij voor zijn agressie moet betalen. Zelf betalen we voor het onder druk zetten een hoge prijs, maar als we Trump zijn zin geven betalen we uiteindelijk een nog hogere prijs.



https://www.trouw.nl/opinie/gooi-de-verenigde-staten-uit-de-navo~b32aa854/

Geen sympathieke figuur overigens die Rob de Wijk in Boekestijn en de Wijk al begaat hij geen grote missers komt hij toch steeds naar voren als een onaangenaam persoon die keer op keer zijn gespreksgenoot/genoten de loef moet proberen af te steken, steeds weer aankomend met: ja maar dat zei ik toen en toen al, dat schreef ik toen en toen al in mijn boek, dat voorspelde ik daar en daar toch al? Of wanneer iemand met een vette knipoog op een paradox wijst inbreekt met: ja maar dat kan ik heel goed uitleggen, hier is helemaal geen sprake van een tegenstelling want zus en zo...

Vermoeiende figuur in dat opzicht

Net de laatste podcast beluisterd, enkele parafrases:

Poetin brengt op de staats tv ten gehore dat Oekraïne op het punt staat te vallen (volkomen onzin); Lavrov laat weten dat de vredesvoorstellen nergens op slaan want Rusland wil veel meer dan de gebieden die daarin worden genoemd; Trump tenslotte heeft gister of eergister laten weten dat er elk moment een vredesovereenkomst kan worden getekend maar dat alleen Zelenski daartoe het obstakel vormt.

Fijn weekend mensen
Terug naar boven
Profiel bekijken Stuur privébericht
Pien



Geregistreerd op: 20 Aug 2024
Berichten: 266
Woonplaats: Frankrijk

BerichtGeplaatst: 17 Jan 2026 13:31:41    Onderwerp: Reageren met citaat

Rob de Wijk is inderdaad onsympathiek. Dus ik ga later je artikel lezen.

Over Trump en zijn immigratiepolitie ICE heb ik gisteren tijdens Nieuwsuur een analyse gehoord van een mevrouw die die politie al jaren bestudeerd. Toen gisteren nl de beelden in onze huiskamer binnenkwamen rollen van wat in Minnesota nu gebeurd, zei ik heel verdrietig tegen mijn man: "het lijkt potverdorie wel de Kux klux klan in een nieuw jasje en betaald en gesteund door de overheid. Wat gebeurt daar in hemelsnaam en waarom grijpt niemand in"?
Zij vertelde dat vanaf 2003 meer en meer geld in deze beweging is gestopt en volgend jaar ongekende hoeveelheid geld naar deze groep toegaat.
Ze houden zich aan god noch gebod en doen dingen die absoluut niet mogen volgens de wet. De opleiding is kort en officieel volgens de wet mogen ze alleen op echte verdenking van dat iemand illegaal is iemand aanhouden en vragen om zijn papieren. De politie mag echt niet mensen uit de auto sleuren, dood schieten, uit hun huizen halen etc etc. De schrijnende beelden die je nu ziet, laat staan op mensen schieten!
De gezichtsbedekking die ze dragen zei de vrouw, doet denken aan aan de
Kuk Kluk Klan (toen zat ik natuurlijk helemaal op het puntje van mijn stoel).
Wat je dus ziet, vertelde ze, dat vanaf 2003! al enorm veel geld naar deze politie gaat en dat hun groei enorm is. Ze gaf aan dat deze beweging een hele nare politie beweging is, waarvan de mensen tijdens de korte opleiding van 8 weken of zo (geen aandacht krijgen voor de-escalatie theorie en praktijk!) leren dat ze naar eigen goed dunken kunnen handelen (het is haar gelukt om via via studie materiaal te pakken te krijgen van de opleiding) Dat ze altijd door justitie de hand boven het hoofd weten te houden krijgen ze letterlijk geleerd!.
Er zijn echt wel meer incidenten geweest vertelde ze, maar haar onderzoek naar al die incidenten wees uit dat er nul bij de rechter is geweest voor verantwoording. Ik kreeg al de griebes van die mannen maar nu met dit verhaal helemaal.
Onbegrijpelijk dat de republikeinen toelaten dat hun land zo wordt afgebroken. Volgend jaar gaan er nog meer enorme hoeveelheid miljarden naar deze politie en dat wordt dus een staat binnen de staat (mijn conclusie niet die van haar) en die hebben ongekend veel macht, geen moraal en hebben het vooral gericht op alles dat "tegen hen lijkt te zijn", en met name alles dat gekleurd etc is. Die mensen zijn hun leven niet meer zeker ook al hebben ze de juiste papieren.
Toen ik dat zag en hoorde is mijn hoop dat VS over paar jaar nog een democratie is vervlogen. Ik zou nog een veel dieper onderzoek willen naar deze groep. en dat met name om te kijken of er inderdaad ex Kuk Kluk Klan mensen en anderen aan de oorsprong zitten. Trump is gewoon een pion volgens mij die ze gebruiken omdat hij het goed doet bij velen en stemmen wist te trekken. Ik denk dat hier veel meer achter zit en veel dieper gaat.
Terug naar boven
Profiel bekijken Stuur privébericht
Kees



Geregistreerd op: 20 Aug 2024
Berichten: 828
Woonplaats: Utrechtse Heuvelrug

BerichtGeplaatst: 17 Jan 2026 20:55:47    Onderwerp: Reageren met citaat

Ik volg lang niet alles van de Wijk, Boekestijn en ook niet het duo maar ik heb de afgelopen jaren genoeg gehoord om de conclusie te trekken dat de Wijks analyses doorgaans zeer raak zijn. Nu weer 10% importheffigen omdat een aantal Europese landen het waagt om militairen op Groenland te stationeren en 25% als het Trump niet zal bevallen. Ik zou er meteen 20% van maken op Amerikaanse import als reactie en 50% als hij die 25% doorzet. Een dergelijk 'beleid' schaadt vooral de gewone, hardwerkende Amerikaan, diedan mogelijk eens tot inkeer komt oer zijn stemgedrag. Heeft die hufter nou nog niks geleerd? Dan kan hij het krijgen en het rambam erij. Niet dat ik daar nog enige hoop op heb maar het doet misschien toch wat meer republikeinen achter de oren krabben dan er weer eens in mee te gaan. Niet toegeven, lik op stuk geven en leg hem inderdaad maar voor dat als hij de NAVO niet interessant vindt dat hij zich dan maar volledig moet terugtrekken uit Europa. Het één of het ander maar geen halfslachtig beleid meer waarbij hij uiteindelijk steeds aan het langste eind trekt, zoals tot nu toe. Straks is inderdaad Spitsbergen aan de beurt, na Colombia, Cuba en dan de Filippijnen en ga zo maar door.

Wat er binnenslands in de VS geflikt wordt zijn pure SA-praktijken. Ik noem die sadisten van de ICE geen politie, want dat zijn ze absoluut niet. Het zijn knokploegen die iedereen met een niet Arisch uiterlijk molesteren en arresteren en als daarbij doden vallen dan is het eigen schuld want dan hadden ze daar maar niet moeten zijn. Het dondert niet eens mee of het gaat om Amerikaanse staatsburgers. Het gaat om intimidatie, de absolute macht en de afbraak van de democratie. En dan een grote mond opentrekken over wat er in Iran gebeurt? Daar zit Trump niet zo gek ver meer van af.


Laatst aangepast door Kees op 18 Jan 2026 15:20:48; in totaal 1 keer bewerkt
Terug naar boven
Profiel bekijken Stuur privébericht
Klaas



Geregistreerd op: 20 Aug 2024
Berichten: 643

BerichtGeplaatst: 18 Jan 2026 08:54:53    Onderwerp: Reageren met citaat

https://www.bnr.nl/podcast/boekestijn-en-de-wijk/10592240/oorlog-met-amerika

Citaat:
Nu Europa troepen stuurt naar Groenland dat door Trump met annexatie wordt bedreigd, zijn we in een nieuwe en onbekende wereld beland. Wat kunnen we doen en hoe kan dit aflopen? Te gast: HCSS-onderzoeksdirecteur Tim Sweijs.



Duizelingwekkende podcastaflevering

Voor mij de kernvraag: weten de Europese regeringsleiders en hun informanten nog waar het Trump/Vance om gaat, welk spel er gespeeld wordt? Lopen we in de val wanneer we nu niet op de knieën gaan voor Trump die misschien alleen naar een excuus zoekt om zijn hulp aan Oekraïne en dus aan ons volledig stop te zetten? En als dat precies zijn bedoeling zou zijn, hoe zouden we dan verder moeten gaan...

Gunstige berichten in de Amerikaanse kranten over de grote weerstand vanuit de republikeinen zelf een zo niet militaire dan toch economische oorlog tegen Europa te beginnen want Poetin en Xi lachen in hun vuistje.
Terug naar boven
Profiel bekijken Stuur privébericht
Kees



Geregistreerd op: 20 Aug 2024
Berichten: 828
Woonplaats: Utrechtse Heuvelrug

BerichtGeplaatst: 18 Jan 2026 15:40:43    Onderwerp: Reageren met citaat

De podcast beluisterd, Klaas. Die bevestigt hoe ik erover denk. Europa moet zich niet gedragen als een schoothondje. Individuele staten doen er goed aan zich als gelijkwaardige gesprekspartner te gedragen, bijvoorbeeld Denemarken dat de VS-ambassadeur op het matje had moeten roepen ipv een delegatie naar Trump te sturen. Maak hem maar duidelijk dat Denemarken gesteund wordt door zo goed als geheel Europa en merk terzijde op dat de VS misschien wel net zo afhankelijk is van Europa als Europa van de VS. Macron geeft wat mij betreft het goede voorbeeld.

Wat de radio-uitzending/podcast van beide heren, de Wijk en Boekestijn betreft hebben de uitgenodigde gasten een meerwaarde; anders zou ik het na een keer of vijf wel gezien hebben. Aan Boekestijn hebben die gasten een goeie maar ze moeten wel bestand zijn tegen het cynisme van de Wijk. Ik zou overigens liever met Boekestijn een biertje drinken, eerlijk gezegd.

Om te benadrukken met wat voor een gewetenloos fascistisch regime we te maken hebben wil ik bijgaand voorbeeld even vastgelegd hebben voor het nageslacht:Videoanalyse van de ICE-schietpartij werpt licht op de omstreden momenten.

Een YT video waarin duidelijk wordt gemaakt dat ICE boven de wet staat:
[youtube]https://youtube.com/shorts/KOtIakeYKBE?si=z9g3RKGKfLdyMtqr[/youtube]
[youtube]https://youtube.com/shorts/KOtIakeYKBE?si=vsL3m2e2At1wBKqY[/youtube]

(even zo gauw niet in geslaagd om te embedden)
Terug naar boven
Profiel bekijken Stuur privébericht
Klaas



Geregistreerd op: 20 Aug 2024
Berichten: 643

BerichtGeplaatst: 19 Jan 2026 11:55:23    Onderwerp: Reageren met citaat

Citaat:
Trump wil Groenland omdat hij Nobelprijs niet heeft gekregen, schrijft hij aan Noorse premier

https://www.volkskrant.nl/buitenland/trump-wil-groenland-omdat-hij-nobelprijs-niet-heeft-gekregen-schrijft-hij-aan-noorse-premier~b456ff9f/

Terug naar boven
Profiel bekijken Stuur privébericht
Dagmar57



Geregistreerd op: 22 Aug 2024
Berichten: 870

BerichtGeplaatst: 19 Jan 2026 12:18:07    Onderwerp: Reageren met citaat

Citaat:
De Russische president Vladimir Poetin is uitgenodigd om toe te treden tot de ‘vredesraad’ voor Gaza van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov maandag gezegd. Rusland zou het voorstel nog bestuderen.
Trump heeft een reeks wereldleiders gevraagd om zitting te nemen in de raad. Zo hebben onder meer de regeringsleiders van Egypte, Turkije, Argentinië en Kazachstan een uitnodiging gekregen. De Argentijnse president Javier Milei liet zaterdag via sociale media weten de uitnodiging te accepteren. Netanyahu heeft kritiek geuit op de samenstellingen van alle raden, die niet zou zijn afgestemd met Israël.

https://www.volkskrant.nl/buitenland/live-midden-oosten-trump-heeft-poetin-uitgenodigd-voor-vredesraad-voor-gaza-aldus-kremlin~bcbbb425/

Zo geef Trump weer een signaal af dat hij pro Poetin is, wat weer invloed zal hebben op de onderhandelingen voor Oekraine, Zelensky wordt totaal buiten spel gezet zo en Poetin zijn aanzien zal stijgen en daar zal Poetin graag gebruik van maken.

Citaat:
Trump wil Vredesraad voor Gaza uitbreiden naar andere conflicten: "Trump zou bekijken of hij een alternatief vooren" de Verenigde Naties kan bouwen, waarvan hij de baas is", zegt Midden-Oostenexpert Inge Vrancken.
In de uitnodiging zou volgens het persagentschap AP staan dat Trump niet van plan is om die uitgebreide raad tot Gaza te beperken. "Het idee leeft om die raad op termijn ook te laten werken voor Oekraïne en Venezuela", zegt Vrancken. "Dit soort wereldproblemen gaat normaal gezien naar de Verenigde Naties."
Het is geen geheim dat Trump een koele minnaar is van de VN en soortgelijke multilaterale samenwerkingsverbanden. "Trump zou aan het kijken zijn of hij een alternatief voor de VN kan opbouwen, waarvan hij de baas is", zegt Vrancken daarover.

Volgens een anonieme Amerikaanse bron aan AP is het niet zozeer de bedoeling om de VN te vervangen, maar wel de Verenigde Naties meer tot actie aan te zetten. Opmerkelijk, want het is onder meer door Amerikaanse veto's in de VN-Veiligheidsraad dat de organisatie vaak niet veel actie kan onderneme

https://www.vrt.be/vrtnws/nl/2026/01/17/vredesraad-trump-vrancken-gaza/
Heel slecht idee dit om Trump de macht te geven over een soort alternatieve VN.
Terug naar boven
Profiel bekijken Stuur privébericht
Pien



Geregistreerd op: 20 Aug 2024
Berichten: 266
Woonplaats: Frankrijk

BerichtGeplaatst: 19 Jan 2026 14:58:06    Onderwerp: Reageren met citaat

Dagmar trump ktrijgt niet de acht aar neemt de macht over dat soort organisaties. Met Trump kennen we een nieuw fenomeen in de VS. Namelijk van een man die een totalitaire leider wil zijn, de democratie opzij wil zetten, en dus ook in allerlei machts organen wil zitten wereldwijd.

Onbegrijpelijk vind ik dat de democratie om zeep helpen zoveel ruimte krijgt. Zie ook mijn eerdere post over de immigratie politie van Trump. Op allerlei vlakken zie je dat gebeuren.

Maar Europa is niet gek. Macron heeft zoals Kees het al eerder verwoorde goed verwoord. Europa is niet de Calimero tegenover Trump. Geloof me er waait een nieuwe wind door Europa. We gaan zien wat die brengt. Want de realiteit is ook dat Europa gewoon te lang verzaakt heeft en te genoegzaam achterover heeft geleund op het internationale wereld toneel. Dus daar is een grote inhaaqlslag aan de hand.

En ja Trump is op de hand van Poetin (al heel lang persoonlijke mening) en zet heel bewust Rusland op het wereldtoneel ten koste van de USa EN haar bondgenoten. Ik vind het vooral onbegrijpelijk dat hij nog steeds al die ruimt heeft. Want er komt een moment dat het verdwijnen van de democratie een feit is en Vance het stokje over neemt. Dan berg je maar want imo is Trump de voorbereider van de toekomstige president VAnce! En als de oppositie uitblijft van de Republikeinen dan gaat dit lukken en is de USA haar democratie kwijt en dan gaan we pas echt ruige tijden tegemoet. Er zitten sterkte krachten achter en welke daar ben ik nog niet helemaal aan uit.
Terug naar boven
Profiel bekijken Stuur privébericht
Klaas



Geregistreerd op: 20 Aug 2024
Berichten: 643

BerichtGeplaatst: 20 Jan 2026 10:40:24    Onderwerp: Reageren met citaat

Heel spannende week, wat gaat er in Davos gebeuren...

Trump neemt niets terug van zijn claim, zijn recht op Groenland, en hoe moeten de Europese leiders nu op hem reageren nadat hij hen met hun persoonlijke gekontlik in hun hemd heeft gezet op Truth Social vannacht

Zij proberen uiteraard de kool en de geit te sparen, dus proberen hem zoveel mogelijk stroop op de mond te smeren. Daar maakt Trump dan weer handig gebruik van door hun gevlei aan hem te publiceren op zijn Truth Social, 'kijk eens hoe lovend ze zijn over jullie president, met onze annexatie van Groenland zit het wel goed'

Rutte:


Macron:


Hoe nu verder.....
Naar de media toe maken ze een vuist naar Trump, naar Trump toe is het klef geslijm en iedereen weet dat nu

Beschamend? Of 'ze kunnen op dit moment niet anders'?



Wordt het oorlog met de VS (cq Trump) dan hebben we Poetin die zich vierkant tegen Trumps annexatie van Groenland heeft verklaard aan onze zijde.
Krankzinnige configuratie van machten, belangen en bovenal 'waarden' (zoals internationale rechtsorde)

Wordt morgen de belangrijkste dag in de westers-Europese geschiedenis ooit
Terug naar boven
Profiel bekijken Stuur privébericht
Virgo



Geregistreerd op: 20 Aug 2024
Berichten: 38

BerichtGeplaatst: 20 Jan 2026 13:56:26    Onderwerp: Reageren met citaat

Zou Mark met Donald willen trouwen als Melania op een goede dag wegloopt?
_________________
Wordt de vrijheidsbijdrage verdeeld onder de leden van de partij voor de vrijheid?
Terug naar boven
Profiel bekijken Stuur privébericht
Kees



Geregistreerd op: 20 Aug 2024
Berichten: 828
Woonplaats: Utrechtse Heuvelrug

BerichtGeplaatst: 20 Jan 2026 15:35:00    Onderwerp: Reageren met citaat

Dat lijkt er wel heel sterk op. Zou Rutte in de gaten hebben dat Trump hem in verlegenheid wil brengen door die liefdesverklaring openbaar te maken?
Terug naar boven
Profiel bekijken Stuur privébericht
Klaas



Geregistreerd op: 20 Aug 2024
Berichten: 643

BerichtGeplaatst: 20 Jan 2026 19:22:25    Onderwerp: Reageren met citaat


Geen grap, geen bewerking van mij, dit komt van Trump zijn eigen Truth Social.


Terug naar boven
Profiel bekijken Stuur privébericht
Kees



Geregistreerd op: 20 Aug 2024
Berichten: 828
Woonplaats: Utrechtse Heuvelrug

BerichtGeplaatst: 20 Jan 2026 22:56:50    Onderwerp: Reageren met citaat

Het begint wel erg veel op The Great Dictator van Charlie Chaplin te lijken, als je de humor er nog een beetje van kan inzien. Zou de komiek zich omdraaien in zijn graf als hij geconfronteerd wordt met de overeenkomsten van nu met het verhaal uit zijn 'eigen' land (geboren in Engeland en op zijn 21e geëmigreerd naar de VS)?

Het gaat er nu toch op lijken da Trump zijn hand overspeelt. Veel republikeinen zien er het nut niet van in om Groenland in te lijven en zetten ook vraagtekens bij die die even impulsieve als destructieve importheffingen die hij rondstrooit als de goedkoopste hagelslag die je kunt krijgen.

In bepaalde opzichten lijkt het erop alsof Trump zich als instrument laat gebruiken. Door Poetin kan haast niet anders maar in eigen land zou je toch denken dat degenen die daadwerkelijk aan de touwtjes trekken zich kenbaar moeten maken omdat Trumps geestelijke vermogens zijn geloofwaardigheid niet langer meer bruikbaar maken. Met onderstaand kleutergedrag komt hij niet zo gek veel verder, zou je toch zeggen.



Waiting for the next shot, zullen we maar zeggen, oftewel we gaan het zien.
Terug naar boven
Profiel bekijken Stuur privébericht
Dagmar57



Geregistreerd op: 22 Aug 2024
Berichten: 870

BerichtGeplaatst: 21 Jan 2026 12:19:27    Onderwerp: Reageren met citaat

Ik hoop dat Rutte als NAVO baas Trump binnenboord kan houden bij de NAVO.

Iedereen die kritiek heeft op Rutte zijn pogingen en hem geslijm verwijten, wat willen die dan?
Harde taal en dat de NAVO uiteen valt? Schieten we daar wat mee op? Is dat goed voor de veiligheid van de wereld? En van Europa?
Weten die wel wat voor risico we lopen zonder Amerika in de NAVO, hoe zwak we dan zijn?
Principes en moraal zijn mooi, maar ik ben liever veilig in Europa met Amerika in de NAVO, als "geslijm" daar bij helpt, dan verkies ik dat verre boven harde taal en een breuk.
Europa stelt niets voor zonder de Amerika in de NAVO, we zijn afhankelijk van de militaire kracht van Amerika of we dat nu leuk vinden of niet.
En zeker Oekraine is afhankelijk van Amerika laten we dat vooral ook niet vergeten.

Ik zit niet te wachten opdat de NAVO uit elkaar valt, zeker niet met Poetin in onze achtertuin, die schrikt echt niet van een Europa zonder Amerika.
Terug naar boven
Profiel bekijken Stuur privébericht







Geplaatst: 21 Jan 2026 12:19:27    Onderwerp:

Terug naar boven
Berichten van afgelopen:   
Nieuw onderwerp plaatsen   Reageren    50plusser/ouderenforum doorstart Forumindex -> Maatschappij/Politiek/Discussie Tijden zijn in GMT + 1 uur
Ga naar pagina Vorige  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21  Volgende
Pagina 19 van 21

 
Ga naar:  
Je mag geen nieuwe onderwerpen plaatsen in dit subforum
Je mag geen reacties plaatsen in dit subforum
Je mag je berichten niet bewerken in dit subforum
Je mag je berichten niet verwijderen in dit subforum
Je mag niet stemmen in polls in dit subforum


Wil je ook een eigen gratis forum?

- Direct online
- Gratis je eigen logo
- Filmpjes en video mogelijk!


Klik hier om onmiddellijk jouw eigen forum aan te maken









Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Vertaling door Lennart Goosens.